Kutná Hora na kole

0
703

Malebná zákoutí a okolní kutnohorské zajímavosti se dají objevovat i jinak než pěšky nebo autem. Jeden den na poznávání Kutné Hory nestačí, proto je nejlepší vyhradit si čas na vícedenní výlet, najít si ve městě pěkné ubytování a vyzkoušet kutnohorská kola.

Ve dvou informačních centrech si lze vypůjčit klasická krosová a trekingová kola, a aby byl výlet skutečně bezpečný, v nabídce k zapůjčení jsou mimo jiné i svítilny a helmy. Kolo je skvělým prostředkem, jak se přesunout mezi nejznámějšími kutnohorskými památkami – chrámem svaté Barbory, Vlašským dvorem a Sedleckou katedrálou s Kostnicí. Pomocníkem při zdolávání stoupání mohou být i dvě elektrokola dostupná k zapůjčení v infocentru v Kollárově ulici.

Cíl vyjížďky nemusí být vždy jen historický, ale lze se vypravit i za gastronomickými zážitky. Krátká trasa s délkou nenáročných 7 kilometrů potěší osvěžením v obci Přítoky, kde se ve tvrzi skrývá pražírna Kávy pitel a kavárna U Michaela. Cestou potkáte i tzv. smírčí kříž, lidově pojmenovaný kamenná bába připomínající známou kutnohorskou pověst o hamižné stařeně. Komu by zbývala energie, zpestří si jízdu navíc odbočkou do nedaleké obce Vysoká, kde se nachází stejnojmenná rozhledna.

Přímo v historickém centru se nachází mnoho kaváren a bister, kde se lze před cestou občerstvit a následně vyjet na delší okruh kolem Kutné Hory. Ten na trase 30 kilometrů nabízí kromě krásných výhledů a zajímavých zastavení další rozhlednu Havířská bouda na vrchu Kaňk.

Infocentrum Kollárova 589, 284 01 Kutná Hora
– v nabídce 3 pánská a 2 dámská krosová kola,
1 dámské a 1 pánské elektrokolo
Infocentrum hlavní nádraží ČD, K Nádraží 2,
284 03 Kutná Hora – Sedlec – v nabídce 2 dámská
a 2 pánská horská kola

www.kutnahora.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here