23. ročník Selských Slavností v Holašovicích

0
1514

Nenechte si ujít tradiční Selské slavnosti pořádané v malebné jihočeské vesničce Holašovice, které vás zavedou do nostalgie dob dávno zapomenutých.

Po dvouleté „pauze“ zaviněné pandemií „COVID-19“, a na základě vysoké poptávky návštěvníků se opět vracíme k organizaci tradiční lidové slavnosti – lidového jarmarku „Selských slavností Holašovice“ v tradičním červencovém termínu 22. – 24.7.2022. Slavnosti začínají velice pestrým třídenním programem v pátek v časných dopoledních hodinách a pokračují celodenním sobotním a nedělním programem, kdy v 17 hod oficiální program vyvrcholí. Základním rámcem slavností je pořádání „staročeského jarmarku“ s ukázkami tradičních i netradičních lidových řemesel. Na rozlehlou náves obce, proslavenou jedinečnými památkami lidové architektury, se letos opět sjede více než 200 lidových umělců a řemeslných tvůrců z Čech, Moravy, Slovenska a Maďarska. Návštěvníci budou mít opět unikátní příležitost vidět předvádění původních řemeslných technik, zručnost a cit pro tradiční řemeslnou tvorbu a i sami si některé z řemesel vyzkoušet. Ke správnému jarmarku patří i lidová zábava, a tak nebudou chybět vystoupení, např. kejklíři, dětmi oblíbené projížďky na koních, dřevěný ručně poháněný kolotoč, budeme si hrát tak, jak si hráli děti našich rodičů a prarodičů, budou se chytat kapři z kádě do ruky, nebo se bude soutěžit o nejlepší jihočeský koláč či buchtu.

Připraven je tradiční a zároveň výjimečně bohatý kulturní program různých žánrů, jako je dechovka, folk, folklor či country.

Akci i samotnou vesničku zapsanou na prestižní seznam památek UNESCO významně podporuje Jihočeský kraj. Přijeďte do jižních Čech připomenout si prastaré tradice a staré časy. Srdečné pozvání všem! Další informace k organizaci akce a program slavností naleznete cca jeden měsíc před jejím konáním na www.holasovice.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here