HOŘICE – VÝLET NA CELÝ DEN!

0
1145

To nejkrásnější z Hořic uvidíte naučné stezce. Projdete těmi nejzajímavějšími místy, ochutnáte Hořické trubičky, duši pohladíte pohledem na umění mistrů sochařů, zavítáte do doby první republiky, pokocháte se z výšky výhledy a nakonec vše zakončíte u zlatavého moku.

Procházka dlouhá 6 kilometrů je značená jako naučná stezka a provede Vás centrem města, navštívíte Smetanovy sady, sochařské parky, prvorepublikové koupaliště Dachova, židovské památky, rozhlednu Masarykovu věž samostatnosti i pivovar. Bez zacházky za návštěvu také stojí Galerie plastik, Městské muzeum a motocyklové Museum Czech Road Racing. Cestu zvládnou i ti nejmenší na odrážedlech nebo maminky s kočárky. Tiskoviny si můžete vyzvednout zdarma v Městském informačním centru nebo stáhnout z webových stránek www.infocentrum-horice.org.

Motocyklové muzeum Czech Road Racing otevřelo už podruhé své brány

Mekkou motocyklového sportu už nejsou jen hořické závody, ale druhým rokem i motocyklové muzeum, stylově umístěné v budově zámečku. Letos láká návštěvníky napříč generacemi novou expozicí s názvem „Od laurinky po superbike…“

K vidění je přes 30 závodních strojů, dobrá polovina z nich jsou závodní speciály. Ten nejstarší je z roku 1905 firmy Laurin & Klement, představuje se zde i celá řada motocyklů. Nechybí ani Síň legend s dobovými fotografiemi a stroji takových závodníků, jakými byli Gustav Havel, Antonín Vitvar, František Mrázek, Zbyněk Havrda…

Otevřeno bude do 15. září 2019 od pátku do neděle, o letních prázdninách i ve čtvrtek. Více informací na www.museumcrr.cz.

Hořické muzeum je v novém

Koncem letošního dubna byly v rekonstruovaném muzeu otevřeny nové stálé expozice věnované kameno-sochařské tradici Hořicka.

Expozice lákavým a interaktivním způsobem představuje přerod kamene v umělecké dílo a samozřejmostí již je, že na mnohé z exponátů si můžete sáhnout, prozkoumat je nebo si s nimi hrát. V prostorách muzea se konají i příležitostné výstavy, koncerty, přednášky a workshopy pro školy a veřejnost.

Muzeum je otevřeno denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hod., více na https://muzeum. horice.org/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here