OSLAVTE S NÁMI 20 LET SPOLUPRÁCE KRÁLOVSKÝCH VĚNNÝCH MĚST

0
1214

Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové, Chrudim, Jaroměř, Mělník, Nový Bydžov, Polička, Trutnov a Vysoké Mýto spojuje nejen společná historie, ale i zajímavé projekty a vzájemná propagace a spolupráce.

Královským věnným městům byla ve středověku uložena povinnost odvádět důchody královnám vdovám. Opíráme se proto o věnný odkaz českých králů svým královským manželkám.

Novodobá spolupráce začala 30. března 1999. Během následujících let Královská věnná města realizovala řadu společných aktivit, patří mezi ně např. putovní výtvarné salony, volba královny věnných měst, vydaná byla řada propagačních materiálů.

V roce 2009 byl založen oficiální Dobrovolný svazek obcí Královská věnná města. Jeho hlavním cílem je rozvoj cestovního ruchu a propagace členských měst. Jedná se o společnou prezentaci na veletrzích cestovního ruchu, v novinách, časopisech, rozhlase i v televizi. Svazek má samozřejmě své logo a webové stránky. Díky úspěšně realizovanému projektu Královská věnná města známá, ale nepoznaná byly vydány nové propagační materiály pro různé zájmové skupiny – rodiny s dětmi, cyklisty, školní výlety, cestovní kanceláře, nechyběly například i recepty a krajové speciality z měst. Pořízeny byly dřevěné stánky, které návštěvníky lákají se svojí červenou střechou na různých akcích měst, a opravdu se nedají přehlédnout.

A jaký dárek připravila Královská věnná města nejen pro sebe, ale pro všechny, kteří rádi cestují? Svazek brzy přestaví nový grafický styl a nové webové stránky a také zcela nové propagační materiály. Už teď můžeme prozradit, že součástí bude i lákavá nabídka pro cyklisty.

Budeme rádi, když oslavíte naše 20. narozeniny s námi!

www.vennamesta.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here