ÚSTÍ NAD LABEM Z VÝŠKY

0
1990

Město Ústí nad Labem leží v kopcovité krajině Českého středohoří, jíž jednoznačně dominuje Labské údolí. Už samotný Alexander von Humboldt, německý přírodovědec světového významu, prohlásil z vrchu u Ústí, že krásnější krajinu neviděl. Pokochejte se i Vy tím, co viděl pan Humboldt. Přímo v Ústí nad Labem i jeho okolí je možné navštívit množství rozhleden a vyhlídkových míst.

Krásným výhledem do širokého okolí budete odměněni, pokud se rozhodnete vystoupat na Erbenovu vyhlídku. Kamenná věž na Brandtově výšině (420 m. n. m.) byla postavena už v roce 1933 německým horským spolkem Gebirgsverein Aussig. Byla pojmenována podle tehdejšího předsedy turistů Alexandra Erbena, dlouholetého ředitele České spořitelny v Ústí nad Labem. V roce 2006 prošla vyhlídka rekonstrukcí a byla dvojnásobně navýšena.

Další významnou rozhlednou na území města je Střekovská vyhlídka. Byla dokončena na jaře roku 2010 a nachází se v lesoparku na Malém Sedle v městské části Střekov. Z rozhledny si můžete vychutnat jedinečné pohledy na České středohoří, Větruši i na centrum města s mohutnou Mariánskou skálou.

Nepřehlédnutelnou dominantou města je výletní zámeček Větruše s třicetimetrovou vyhlídkovou věží, která umožňuje nádherný pohled na vlastní město, řeku Labe nebo České středohoří. Pro lepší orientaci jsou ve věži umístěny panoramatické fotografie s označením zajímavých míst.

Ústí nad Labem nezaostává ani v počtu vyhlídkových míst. Přímo v centru města se tyčí Mariánská skála, z jejíhož vrcholu uvidíte nejen řeku Labe, ale i městské části na obou březích. Od již zmíněného výletního zámečku Větruše se po naučné stezce Větruše-Vrkoč můžete vydat právě ke skalnímu útvaru Vrkoč. Z upravené vrcholové plošiny se Vám naskytne pohled na hrad Střekov, na vrch Vysoký Ostrý a samozřejmě na samotné město. Odbočkou z naučné stezky se dostanete k Humboldtově vyhlídce, která byla pojmenovaná právě po Alexandru von Humboldtovi.

Rozhleden, vyhlídek a vyhlídkových míst je v Ústí nad Labem i jeho okolí mnohem více. Chcete-li je zdolat všechny, více informací získáte v informačním středisku města.

Informační středisko města Ústí nad Labem
Mírové náměstí 1/1, 400 01 Ústí nad Labem
E-mail: info.stredisko@mag-ul.cz
Tel.: +420 475 271 700
www.usti-nad-labem.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here