STEZKA Z MĚSTA

0
2240

Cestou z města si užijeme zdravý pohyb v přírodě i krásné výhledy do krajiny. Zároveň se dozvíme spoustu zajímavostí.

Z klidné městské části Klášterce nad Ohří zvané Útočiště se po modré turistické značce vydáme po trase dlouhé 7 076 metrů. Hned první tabule umístěná v autobusové zastávce nás upozorní na architektonické skvosty lázeňského města mezi Doupovskými a Krušnými horami. Cílem našeho putování je nyní ale čistá příroda, po pár metrech už se ocitneme v lese. Tady je pamatováno na rodiny s dětmi, díky nápaditým prvkům ze dřeva se tu děti i dospělí dozvědí mnoho zajímavého o dění v lese. Děti si mohou zahrát na dendrofon, skákat v doskočišti zvířat či se vyřádit na houpačkách a hrazdě. Nechybí ani altán, který poslouží k posezení a občerstvení.

Druhé zastavení stezky nás zavede do míst, kde stával mlýn Massamühle. Na naučné tabuli se dozvímek čemu mlýn sloužil a jak souvisel s tradiční výrobou kláštereckého porcelánu.

Pokračujeme v cestě zalesněným údolím Širokého potoka, která vede územím bývalé obce Venkov. Naučná tabule nám napoví, jak se toto území proměnilo v současný příměstský lyžařský areál. Díky retro snímkům se vrátíme k historii zdejšího rekreačního i závodního lyžování.

Stezka nás dále vede ke skalnímu útvaru Sfingy. Tato chráněná přírodní památka se nachází v nadmořské výšce 800 metrů. Ze skal je krásný výhled na protější Doupovské hory a údolí řeky Ohře. Díky panoramatické fotografii s názvy okolních vrchů získáme další tipy na výlety po okolí. Stezka nás upozorní i na vrch Mědník v obci Měděnec, odkud je nejen nádherný výhled, ale dá se tu sestoupit i do hlubin země. A to díky místním nadšencům, kteří provozují historickou šachtu.

Poznání krušnohorské obce Měděnec je věnována i poslední nebo zároveň první tabule naučné stezky. Záleží totiž jen na nás, z jakého směru cestu poznávání přírody i historie absolvujeme. Z Útočiště se lesem stoupá do kopce, z Měděnce se jde z kopce dolů.

Naučnou stezku Cesta z města plnou zajímavých informací z historie i současnosti, které si můžeme stáhnout i do mobilu díky QR kódům, vytvořily společně Lesy ČR, město Klášterec nad Ohří a obec Měděnec.

 

Turistické informační centrum
nám. Dr. E. Beneše 85
431 51 Klášterec nad Ohří
Tel.: +420 474 359 687
E-mail: icklasterec@muklasterec.cz
www.klasterec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here