Valtice – pro rodiče s dětmi

0
1009

Ve Valticích je mnoho zajímavých míst, které si můžou užít i rodiny s dětmi. Velmi atraktivním místem je Stezka bosou nohou, okružní trasa o délce 5 km, vedoucí z rakouské obce Schrattenberg k Valticím – k romantické stavbě Kolonáda. Po cestě je umístěno 12 zastávek, na kterých se návštěvníci můžou projít bosí třeba po kůře či šiškách nebo balancovat na vratkém mostě, odpočinout si na dřevěných lehátkách, …

V prostorách zámku, bývalého sídla Lichtenštejnů, je možné shlédnout putovní výstavu s hernou, nazvanou Kostičkofest. Malí i velcí příznivci pestrobarevných kostiček dětských stavebnic zde objeví nostalgické retro s městem a vláčky, pohádkové postavičky a kostlivce v životní velikosti.

V zámeckém parku, v temných prostorách Žabího sklepa, je ukryt Tajuplný svět. Expozice Arnošta Vašíčka představuje velké záhady naší planety. Fascinující zábava pro celou rodinu.

Na své si přijdou i milovníci přírody. Na zámeckou zahradu navazuje kouzelná voňavá Bylinková zahrada. Na tematických záhonech roste asi 300 druhů bylin sloužících nejen k léčení, ale třeba také k barvení tkanin či k dochucení pokrmů. Pro děti je v zahradě připraveno pískoviště s hračkami a množství malých konviček, kterými mohou v parných letních dnech zalévat záhony.

Mnohé zaujme expozice v Národním zemědělském muzeu, která provede místní faunou a flórou a představí také zdejší architektonické památky. Je možné shlédnout velkoobjemová akvária s tuzemskými rybami, 3D dalekohled ukazující přírodu této lokality, kinestetickou lávku navozující iluzi chůze v mokřadu nebo interaktivní herbář se zábavným poznáváním dřevin.

Výstava Svět pohádek zabaví všechny. Je největší výstavou národních pohádkových postav a strašidel v ČR. Primárně je určena pro děti, nudit se rozhodně nebudou ani dospělí. Každý si zde najde tu svou oblíbenou postavičku z pohádek, dětských pořadů či večerníčků. Děti se zabaví i v hermě s obří prolézačkou a autodráhou.

Ať už se rozhodnete strávit ve Valticích víkend nebo dovolenou, vždy si zde i v okolí najdete to své.

Turistické informační centrum Valtice
nám. Svobody 4, 691 42 Valtice
Tel.: +420 734 256 709, +420 731 164 599
E-mail: tic@valtice.eu
www.valtice.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here