DYCKY MOST!

0
2149
Hrad Hněvín

Město Most leží pod Krušnými horami a mezi kopci českého středohoří. Navštívit v něm můžete řadu turisticky atraktivních míst nebo místa, kde se odehrával oblíbený seriál Most!, který začátkem roku vysílala Česká televize.

Funpark

Ve zbrusu novém Funparku najdete lanové bludiště a vyhlídkovou věž. Za zážitkem nemusíte nikam daleko, Funpark leží v lesoparku Šibeník, který se nachází v centru města. Kromě bludiště a vyhlídkové věže na Šibeníku najdete dětská hřiště, workout, běžecké tratě nebo krásná místa ke klidné procházce.

Hrad Hněvín

Hrad Hněvín je dominantou města Mostu. Smrt v jeho útrobách kdysi našel slavný alchymista E. Kelley. Dnes na Hněvíně můžete navštívit restauraci, hvězdárnu a vyhlídkovou věž, ze které spatříte krajinu od úpatí Krušných hor až po České středohoří. A také alchymistickou expozici Dílna magistra Edwarda Kelleyho!

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel Nanebevzetí Panny Marie musel uvolnit místo uhelnému lomu, a tak byl v roce 1975 na kolejích přestěhován o 841 metrů na své současné místo. Technologicky unikátní přesun kostela dodnes budí obdiv v celém světě.

In-line dráhy

Okruhy pro bruslaře se v Mostě nacházejí hned na několika místech. Tříkilometrovou asfaltovou dráhu najdete kolem koňského závodiště hipodromu. Nazout brusle, ale také nasednout na kolo můžete i v rekreačních areálech u jezera Matylda a jezera Benedikt.

Mostecké dromy

Mostecké dromy – autodrom, kde voní benzín a pískají pneumatiky, hipodrom, kde závodí krásní ušlechtilí koně a aerodrom, letiště zasazené do unikátní scenérie Českého středohoří, jsou vybudované na rekultivovaných plochách. Stačí si vybrat z jejich široké nabídky. A nezapomeňte ani na další drom – Aquadrom, moderní aquapark se spoustou atrakcí, s bazény v nerezu a s „mokrým“ občerstvením.

Podkrušnohorské technické muzeum

Podkrušnohorské technické muzeum, které je spíše hornickým skanzenem než muzeem, najdete v areálu bývalého hlubinného dolu Julius III nedaleko Mostu. Hornictví v něm můžete poznat na „vlastní kůži“. Neváhejte, nasaďte helmu se světlem, vezměte sebezáchranný přístroj a „sfárejte“ do simulované hlubinné štoly. Všechna zařízení v ní jsou funkční!

Turistické informační centrum
statutární město Most

Radniční 1/2
434 01 Most
N 50°30’10.720” E 13°38’25.183”
Tel.: +420 476 448 220 (223), +420 774 105 314
E-mail: infocentrum@mesto-most.cz
www.mesto-most.cz
www.imostecko.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here