Objevte poklad v srdci Kolína

0
1543
Foto: Ladislav Renner

Bartolomějské návrší v Kolíně se poprvé v historii otevírá veřejnosti. Historie královského města Kolína je velmi bohatá, což dokládá i řada zajímavých historických a kulturních památek nacházejících se na jeho území.

Dominantou města a také národní kulturní památkou je chrám sv. Bartoloměje. Stavbu vysokého katedrálního chóru prováděl v letech 1360-1378 významný stavitel té doby Petr Parléř. Obohatil tak Kolín o jedno z neoriginálnějších děl gotické architektury lucemburského období.

Není to ale jen chrám, který stojí za pozornost. Téměř dva roky probíhala revitalizace areálu rozprostírajícího se kolem kostela, jeho otevřením 20. září 2020 získává Kolín unikátní ucelené zákoutí v historickém centru města, které nabídne návštěvníkům nové pohledy na kolínskou dominantu.

První návštěvnický okruh s průvodcem vás zavede do interiéru chrámu sv. Bartoloměje a do barokní kostnice postavené roku 1733. Množstvím kostí a bohatostí ornamentální výzdoby jde v rámci území ČR o stavbu srovnatelnou snad jen s kostnicí v Sedlci u Kutné Hory.

Kompletní obnovy se dočkaly i hradby, a zelené parkány a celkově tak vznikl ojedinělý relaxační prostor v centru města.

Nenechte si ujít návštěvu unikátního Bartolomějského návrší v samém srdci Kolína. Stojí to za to! Slavnostní otevření areálu 20. 9. 2020 v 16.00 hod.

Otevírací doba: 22. 9.–31. 10.

úterý – pátek 9–17 hodin
sobota – neděle 10–17 hodin

listopad – březen
pátek 9–17 hodin
sobota – neděle 10–17 hodin

Více na:
www.bartolomejskenavrsi.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here