Užijte si atmosféru Svatomartinských hodů a adventních trhů ve Zlíně

0
598

Tradiční podzimní akcí, která se koná na svátek svatého Martina, jsou Svatomartinské hody. Již počtvrté se zlínské náměstí Míru stane dějištěm oslav toho nejchutnějšího jídla a vína! Svátek svatého Martina sice připadá letos na čtvrtek, ale my se na vás budeme těšit v sobotu 13. listopadu.

Speciality husích pokrmů připraví nejen lokální restaurace, ale nově také ty nejlepší food trucky. Své kuchařské umění předvede JIŘÍ BABICA, jehož svatomartinskou kuchyni budete moci i ochutnat. Plejáda vinařů nabídne svá letošní svatomartinská a mladá vína. Na podiu se představí folklorní soubory, první valašský ryze mužský sbor SUROVO DREVO, skvělí muzikanti z F DUR JAZZBAND a místní ZUŠ. Pro děti budou připraveny tematické tvořivé dílničky, atrakce, soutěže a spousta zábavy.

Pravou vánoční atmosféru vykouzlí adventní trhy ve Zlíně

Kouzelnou předvánoční atmosféru si užijete na vánočních trzích, které odstartují v sobotu 27. listopadu na náměstí Míru. Letošní novinkou budou vánočně vyzdobené parky, kterými se můžete procházet z náměstí Míru k Obchodnímu domu, u něhož se od 25. listopadu roztočí ruské kolo, otevřou stánky s občerstvením a odpoledne vám zpříjemní čas i hudební vystoupení. První adventní neděli společně rozsvítíme na náměstí Míru živý vánoční strom. Po rozsvícení vystoupí kapela F DUR JAZZBAND a zpěvačka BÁRA BASIKOVÁ. V dalších dnech zahraje a zazpívá např. DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND, ADAM ĎURICA – populární slovenský zpěvák, KATEŘINA MARIE TICHÁ a BANDJEEZ, PETER JUHAS Trio, ADD GOSPEL Přerov, THE BEATLES REVIVAL a mnoho dalších. Vystoupí také dětské folklorní soubory, místní kapely a v programu rovněž nebude chybět „Česko zpívá koledy“. Bohatý kulturní program doplní i ten doprovodný.

Pro děti budou připraveny vánoční tvořivé dílničky, dětské kinečko s pohádkami a filmy, Ježíškova pošta nebo Vánoční polární expres. „Ledoví“ sochaři nám předvedou svůj um, kdy přímo na náměstí vytvoří sochu „Zlínského ledového Anděla“. Součástí programu bude také dětský sochařský workshop, kdy si děti budou moci vyzkoušet tesání do ledových kvádrů. Od 4. prosince přibydou na náměstí stánky s tradičním vánočním sortimentem a řemeslnými výrobky. Adventní trhy potrvají do středy 23. prosince. Na památku si budete moci koupit vánoční plecháček a baňky s ručně malovaným motivem zlínských Vánoc. Od 26. prosince do 1. ledna můžete opět zavítat na náměstí Míru, kde zůstane několik stánků s občerstvením a podvečerní atmosféru zpříjemní živá hudba.

V sobotu 1. 1. bude připraven tradiční Novoroční ohňostroj.

Podrobný program naleznete na našem webu:

www.ic-zlin.cz

FOTO: archiv SMZ

Městské informační a turistické středisko
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
Tel.: +420 577 630 222, +420 577 630 270
E-mail: is@zlin.eu
www.ic-zlin.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here