Krása zrakům ukrytá v Nepomuku

0
1055

V letních měsících můžete prožít řadu kulturních akcí v Městském muzeu a galerii Nepomuk.

Výstava Krása zrakům ukrytá bude doplněna o egyptskou kanopu z 8. až 4. století před Kristem, původně náležející do majetku zámku Zelená Hora. Jelikož se jedná o velice cenný exponát, bude vystaven jen v průběhu července. Kanopu si můžete prohlédnout při přednášce: Co všechno jste chtěli vědět o pohřbívání ve starověkém Egyptě… a báli jste se zeptat?

Přednáška v červenci je nazvaná Fenomén šlechty v proměnách 20. století a přednášet bude pan doktor Hazdra, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů. Prostory galerie od 24. června zaplnila unikátní výstava žáků z malotřídní školy v Milči nazvaná „Tady jsem doma“, která má za cíl fotografií dokumentovat pohled dětí na své okolí. Výstava
byla zahájena vernisáží 24. června a potrvá do konce července.

V průběhu července bude v galerii také vystavovat své práce pan Ladislav Čáslavský a to až do 6. srpna, kdy celou galerii zaplní výtvarné práce Atelieru K.
Pouťová ohlédnutí je název panelové výstavy mapující na fotografiích nepomucké svatojánské oslavy a poutě před rokem 1993.

Od začátku července je v Městském muzeu a galerii Nepomuk připraven také program pro děti. Mohou se tak vyfotit jako černá paní ze zámku Zelená Hora, vyzkoušet si repliku přilby ze třicetileté války, nebo se na chviličku stát kněžnou Libuší.
Budeme se na Vás těšit.

Kulturní a informační centrum Nepomuk
Náměstí Augustina Němejce 126
335 01 Nepomuk
+420 371 591 167
infocentrum@nepomuk.cz
http://www.nepomuk.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here