Vánoční čas plný rekordů

0
971

Po celý rok přináší Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově svým návštěvníkům netradiční podívanou. V pěti zrekonstruovaných patrech historické věže můžete obdivovat věci nejmenší, největší, nejdelší, nejrychlejší, zkrátka samá nej. Čekají Vás stovky exponátů a doprovodná fotogalerie mapující netradiční akce a rekordní pokusy. A protože i Vánoce mají svá nej, čekají Vás v Muzeu rekordů a kuriozit opravdu dechberoucí zážitky.

Míváte na svém vánočním stromku ozdoby ze slámy? Pak Vás určitě ohromí vánoční zvon s průměrem 68 cm a délkou 70 cm od Josefa Vajbara, jež na svůj výtvor spotřeboval 520 m pšeničné slámy. Do expozice Zlaté české ručičky rozhodně patří i maxiprskavka dlouhá 2,5 metru a prskající téměř 18 minut, nebo megaformička na vánoční cukroví. Ta má tvar vánočního stromečku, je 157 cm vysoká a 150 cm široká.

Šikovné pekařky z pelhřimovské pekárny zase v minulosti zvládly upéct rekordní vánočku dlouhou 497 cm a vážící 51 kg. Dokázaly jí uplést najednou ze šesti pramenů a z pekárny jí dostávaly jeřábem.

K Vánocům neodmyslitelně patří betlémy. Některé si můžete v Muzeu rekordů prohlédnout na fotografiích, některé jsou k vidění trvale. Jako např. unikátní dílko Miloše Němce, který dokázal z lipového dřeva vyřezat betlém s motivem svaté rodiny a umístit jej do skořápky  lískového oříšku. Nejvyšší postava (svatý Josef) měří pouhých 12 mm.

Ať zavítáte do Muzea rekordů a kuriozit v kteroukoli roční dobu, radost uděláte sobě i svým nejmenším. Více o muzeu, jeho expozicích i plánovaných akcích najdete na https://www.dobryden.cz/muzeum-rekordu-kuriozit-pelhrimov/.

Soutěžte s Muzeem rekordů a kuriozit a vyhrajte Českou knihu rekordů, volnou rodinnou vstupenku nebo volné 1+1 vstupenky.

A pokud nebudete mít štěstí, o volnou rodinnou vstupenku můžete soutěžit i s portálem e-pobyty.cz a jeho facebookovou skupinou DOVOLENÁ V ČR. Naplánujte svou dovolenou na Vysočině a vydejte se obdivovat nejúžasnější česká nej. Ubytování si vyberte na portálu  e-pobyty.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here