Lyžování na Lipně v rodinné atmosféře

0
561

Zima na Lipně to je lyžování pro celou rodinu, partu přátel i jednotlivce. Lipenské sjezdovky, které dohromady měří třináct a půl kilometru, nabízí velkou porci zábavy na jednom místě a uspokojí lyžaře všech kategorií. S možností ubytování přímo u sjezdovky, tradiční šumavskou, a přitom vysokou gastronomií a dalšími atraktivitami je tím pravým místem pro zimní dovolenou.

Moderní lyžařský areál pro každého

Na Lipně najdete nejmodernější lyžařský skiareál v celé České republice. Je přizpůsobený nejen pro rodiny s dětmi, ale nabízí zábavu pro lyžaře všech kategorií. Na jeho svazích si tak lyžování užijí i skupiny přátel, které čítají lyžaře začátečníky i ty pokročilejší. Sjezdové tratě mají různou obtížnost. Od těch mírných přes střední až středně těžké tratě. Sjezdovky s příjemným pozvolným profilem jsou naprosto ideální pro děti a začátečníky, ty příkřejší pak pro lyžaře zkušenější. Všechny tratě jsou kompletně pokryty zasněžovacím systémem.

Přepravu lyžařů zajišťují tři pohodlné a moderní čtyřsedačkové lanovky a jedna dvousedačková. Jednou z novinek posledních let je rozšířený a vylepšený Snowpark, který je připraven pro lyžaře všech výkonnostních kategorií. Vyzkoušet si ovšem můžete i Skicrossovou či Snowcrossovou trať, která je samostatně oddělena a měří více než jeden kilometr. Ti nejmenší si zadovádí na sněhové pokrývce a s maskotem areálu lišákem Foxem, který na ně každý den čeká ve výukovém hřišti Fox park a postará se o zábavu svými animačními programy. Fox park je výukový park pro děti a začátečníky. Je zdarma a přináší dny plné zábavy. Najdete v něm čtyři pojízdné koberce pro maximální pohodlí při přepravě na svahu nebo pohádkové a zvířecí slalomové dráhy s podjezdy a tunely.

Bude o vás postaráno a vše najdete na jednom místě

Komplexní služby půjčovny, servisu, prodejny i rezervace lyžařské školy najdete na jednom místě. Stejně tak největší prodejnu sportovního vybavení Intersport, která se nachází hned vedle centrálního parkoviště a nového dopravního terminálu. A abyste to na sjezdovku měli co nejblíže a šance vychutnat si první ranní manžestr na čerstvě upravených sjezdovkách bylo co největší, můžete se ubytovat ve zcela novém a moderním čtyřhvězdičkovém hotelu Element. Nachází se hned vedle centrálního parkoviště a na lanovku se z něho dostanete jen po pár metrech, a to pohodlně i v lyžařských botách nebo rovnou na lyžích.

Jen pár metrů od něj na vás čekají zážitky gastronomické. Restaurace Stodola vaří podle receptury místních tradic a v nové cukrárně Povidloň, dávají důraz na originalitu a chuť tradičních zákusků.

Lyžařská škola pro začátečníky, vodní svět pro relaxaci

V jedné z největších a klienty velmi oblíbené Skischool Lipno vás zábavnou formou her a soutěží naučí lyžovat a nabídnou výuku pro začátečníky i pokročilé, na lyžích či na snowboardu. Děti se budou učit pod dohledem zkušených instruktorů, kteří začínající lyžaře připraví po všech stránkách. Škola má pro své klienty vyhrazenou samostatnou sjezdovku, kde mají dostatek prostoru se na lyžích postupně zlepšovat.

Po celodenním lyžování si jistě zasloužíte kvalitní odpočinek. Jednou z možností, jak relaxovat, je návštěva vodního ráje Aquaworld, kde můžete své tělo zregenerovat třeba ve vířivce s výhledem na lipenské jezero. Uvolnit se můžete také v plaveckém bazénu nebo finské sauně s vůní bylinkových esencí.

Stezka korunami stromů nabízí výhledy na zimní Šumavu i Alpy

Součástí Skiareálu je i Stezka korunami stromů. Přináší naprosto jedinečné zážitky z výhledů ze své devítihranné 40m věže. Otevřeno má po celý rok, a tedy i v zimním období ji můžete navštívit a užít si tu nádheru lipenské přírody z ptačí perspektivy. Při cestě na vrchol Stezky se rozhodně nudit nebudete. Součástí trasy jsou naučné didaktické prvky, tři zážitkové stanice s lanovými prvky i unikátní ptačí stezka, která dětem i dospělákům přinese mnoho poznatků z ptačí říše.

www.lipno.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here