Lyžařská sezóna na Monínci začíná 19. listopadu!

0
664

Lyžařský areál Monínec zahajuje letošní zimní sezónu již v pátek 19. listopadu. Zařazuje se tak opět k prvním střediskům v Česku, kam bude možné vyrazit na lyže nebo snowboard.

Večerním ježděním od 18.00 do 21.00 hodin startuje skiareál Monínec pravděpodobně první tuzemské lyžování pro veřejnost. V prvních týdnech provozu probíhá v zimní sezóně pro zájemce večerní lyžování standardně každé úterý, středu, čtvrtek, pátek a sobotu. Denní lyžování si můžete užít vždy od pátku do neděle od 9.00 do 16.00 hodin. Skoro až do zahájení vánočních svátků se bude jezdit opět na 500 metrů dlouhé horní části Hlavní sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva. Následně by měla být v provozu nejen celá Hlavní, ale i Hotelová sjezdovka.

Areál se během zimní sezóny zaměřuje především na rodiny s dětmi. Pro děti i dospělé nabízí například lyžařskou školu, a to hned ve dvou skiparcích. Samozřejmostí je absolutní zázemí s kompletním vybavením pro zimní sporty, včetně půjčovny i skiservisu.

Kromě sjezdového lyžování zde můžete využít i další zimní atrakce, jako je například snowtubing, a samozřejmostí je i možnost sáňkování a bobování. V okolí Monínce jsou pravidelně udržované a dobře značené běžkařské trasy v délce zhruba 54 kilometrů.

Výrobu sněhu umožňuje na Monínci technologie Snowfactory. Tato technologie produkuje sníh, i když je venku nad nulou. Sníh je bez jakýchkoliv chemických přísad, založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu.

Po celou sezónu se organizační tým areálu ve zvýšené míře zaměřuje na opatření spojená s pandemií koronaviru. Jedná se například o každodenní dezinfekci, včetně kritických míst, jako jsou kliky, umyvadla a toalety. Areál Monínec leží na pomezí středních a jižních Čech v oblasti zvané Česká Sibiř. Od Prahy je vzdálený pouhých 80 kilometrů.

Další informace lze nalézt na:

www.moninec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here