KRKONOŠE – LYŽAŘSKÝ BĚŽECKÝ RÁJ

0
956

Lyžařské běžecké stopy v Krkonoších a jeho podhůří, v koordinaci manažerů Krkonoš – svazku měst a obcí a díky péči téměř tří desítek provozovatelů, poslouží i letos tisícům lidí, kteří si oblíbili běžecký sport na téměř 600 kilometrech místních tras a okruhů.

Krkonošská magistrála

Páteřní trasa Krkonošská magistrála, dlouhá 71 km, začíná v Žacléři na Rýchorském náměstí směrovkou k začátku upravované trasy, který je nad zámkem, vede krásnými hřebenovými partiemi Krkonoš a končí v Harrachově u kempu.

Kde je upraveno?

Informace o aktuálním stavu běžeckých a turistických lyžařských stop v reálném čase jsou získávány z GPS zařízení instalovaných v rolbách, které tratě pravidelně upravují. Výstupy jsou zobrazeny na:

www.bilestopy.cz, www.krkonose.eu/cs/bezky, www.holidayinfo.cz

TIP na výlet na běžkách do Polska

Běžecké tratě navazují na trasy, jejichž údržbě se věnují na polské straně Krkonoš – na Pomezních boudách u Horních Albeřic a nedaleko Harrachova – areál Jakuszyce.

Kde sjezdovat a lyžovat na běžkách?

Zjistíte z mapky, která má vyznačenu Krkonošskou lyžařskou magistrálu, turistické i závodní lyžařské tratě a skialpinistické trasy na území KRNAP. Uvedena je řada tipů, jak prožít volný čas na sněhu, a také výletů na běžkách do rozmanitých částí pohoří. Propagační materiál zdarma získáte v krkonošských informačních centrech.

TIP na běžky:

Můžete se vydat z Benecka na Horní Mísečky a k rozhledně Žalý, okolo Hvězdy v Kořenově, okolo Harrachova, Dvoraček a Rokytnice nad Jizerou, z Horní Malé Úpy do Svobody nad Úpou, ze Špindlerova Mlýna do Strážného, okolo Černé hory anebo na Jizersko-Jakuszyckou magistrálu.

Sáňkování je vítanou kratochvílí

V Krkonoších se jezdí z menších, ale i pořádných kopců na udržovaných cestách. Např. ve Špindlerově Mlýně od Erlebachovy boudy nebo z Medvědína směrem na Horní Mísečky. Černohorskou Zvonkovou sáňkařskou cestou z Černé hory do Janských Lázní. V Peci pod Sněžkou z Růžové hory sjezdem přes Růžohorky, Portášky do Pece nebo Velké Úpy. Z Hnědého vrchu a přes Liščí louku a Lesní boudu do Pece pod Sněžkou. V Rokytnici nad Jizerou je rodinné sáňkování v areálu Modrá Hvězda, na Benecku lze sáňkovat na loukách. Doporučujeme také např. cestu od rozhledny Žalý na Zlatou vyhlídku.

Přiďte pobejt do Krkonoš!

www.krkonose.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here