ROZHOVOR S Kateřinou Neumannovou

0
1283

Novou prezidentkou AHS se stala Kateřina Neumannová, olympijská vítězka v běhu na lyžích. Redakce magazínu TIM se naší sportovní ikony zeptala na několik otázek, týkajících se její nové funkce a dalšího působení ve sportu.

• Jak osobně hodnotíte úroveň českých lyžařských středisek ve srovnání se zahraničím?

Naše hory jsou limitované svou nadmořskou výškou, v tom s Alpami nebo Dolomity soutěžit nemůžeme. Můžeme se ale začít srovnávat s menšími zahraničními středisky. Postupně se u nás zvyšuje technické vybavení i služby, díky ceně a délce cestování jsou naše střediska už konkurence schopna.

• Co Vás přimělo přijmout funkci prezidentky AHS ČR?

Oslovila mě některá významná střediska, abych tuto funkci přijala. Zvažovala jsem, jestli jsem schopna jim být nějak přínosná. Nakonec jsem souhlasila, doufám, že budu schopna Asociaci pomoci.

• Naše čtenáře by zajímalo, jak funguje a pomáhá asociace začínajícím lyžařským střediskům a těm stávajícím?

Asociace sleduje legislativní procesy, které se jakkoli týkají činnosti Horských středisek, připravuje právní analýzy, studie, spolupracuje s dalšími subjekty, působícími v oblasti cestovního ruchu a následně své členy o všem informuje. Asociace zajišťuje i školení provozních zaměstnanců a v neposlední řadě podporuje pozitivní PR Českých hor.

• Jsou každoročně stoupající ceny skipasů pro českého lyžaře adekvátní?

Neumím jednoduše odpovědět. Pokud stoupnou ceny skipasů v návaznosti na zvýšení kvality nabízených služeb, tak je to v pořádku. Zvyšují se ceny energií, lidských zdrojů, ceny skipasů stoupají i v zahraničí. Nicméně pro nadcházející sezónu střediska u nás buď nezdražovala, nebo jen v řádu jednotek procent, tedy na úrovni inflace.

• Jaké jsou novinky pro letošní zimní sezónu v rámci projektu Czech Skipass?

Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, umožňuje návštěvníkům užít si 200 km sjezdových tratí ve 20 předních domácích skiareálech – pokračuje i letos. Czech Skipass zahrnuje 38 lanovek a 115 vleků, přičemž cena (11 000 Kč dospělí a 8 000 Kč děti) se oproti loňsku nezměnila.

• Jaké jsou Vaše další plány v asociaci a v soukromém životě?

V Asociaci HS jsem teprve od jara, snažím se hledat témata, která jsou přínosem a jsem je schopna aspoň částečně ovlivňovat. Důležité jsou pro mě názory kolegů v AHS, kteří v ní fungují delší dobu. Jinak můj život je o práci a dceři, které pomáhám s její sportovní kariérou, na nic jiného moc času nemám. Snad se stihnu vypravit do hor i na dovolenou nebo víkend bez pracovních povinností.

Děkujeme Vám za rozhovor. –red–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here