OBLIBA ČESKÝCH HOR ROSTE!

0
933

V zimě se na české hory chystá třetina Čechů, návštěvníci chválí zlepšení podmínek na tuzemských sjezdovkách. Podle Čechů je dovolená na tuzemských horách tou nejekologičtější variantou. V letošní zimní sezóně se návštěvníci mohou těšit na nové lanové dráhy, upravené tratě i šetrnější technologie.

Střediska peníze směřují zejména do energeticky úspornější techniky, efektivnějšího hospodaření s vodou nebo využívání technologie SNOWsat. Podle nejnovějšího průzkumu Asociace horských středisek vzrostl za poslední tři roky zájem Čechů o zimní dovolenou na horách.

Velkou novinku letos představí ve Špindlerově Mlýně, kde zavádějí flexibilní ceník. Ten návštěvníkům mimo jiné umožní nakoupit skipasy výhodněji online. Cílem Flexi ceníku je dosažení co nejlepšího rozložení hostů v rámci zimní sezóny a díky tomu zkvalitnění sportovních zážitků a zvýšení bezpečnosti hostů.

Zlepšení pro své návštěvníky nachystali také na Lipně – zavádějí nový systém prodeje skipasů přes selfservice pointy a online, přičemž Lipno.card bude nově fungovat i jako skipas. Ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC bude možné online nakoupit skipasy s 10% slevou.

V Malé Úpě se také mohou rodiny s dětmi těšit na rozšířené, nejvýše položené kluziště v České republice (rozšířeno na 24x14m). Významnou zážitkovou novinkou je letos otevřená celoroční Mamutí horská dráha na Dolní Moravě – nejdelší bobová dráha v Česku. I jinde došlo k úpravám zábavných tratí Funline a například na Monínci mají nový zimní tubing.

Gastro

Ještěd vystavěl nový gastro provoz Horní Pláně a rozšířil terasy Restaurace Můstek a Skalka. Do modernizace služeb v oblasti občerstvení letos investovala také střediska Plešivec, Buková hora a Kunčice.

Doprava, půjčovny a ubytování

Nový skibus zcela zdarma bude přepravovat návštěvníky v Koutech nad Desnou. Majitelé vozů ocení rozšířené parkovací kapacity na Lipně a v Černém Dole, dále revitalizaci parkovišť, chodníků či nové skibusy v Ostružné a Kunčicích. Skiareál Říčky nově vybavil půjčovny a ski servis, Ještěd zrenovoval zázemí své lyžařské školy. V Bukové hoře proběhla kolaudace výstavby 29 parcel pozemků pro domky a apartmánové domy, což do budoucna zvýší kapacitu ubytování a umožní rozvoj dalších služeb.

Skiareály do této chvíle vystavěly nejméně 36 akumulačních nádrží na zachycování vody z jejího přirozeného koloběhu během roku, další třicítka je v plánu. Po vybudování plánovaných nádrží budou akumulační nádrže využívat ve více než 80 % horských středisek, přiblíží se tak standardům alpských zemí.

www.ahscr.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here