Rádi bychom vám představili pracovníka Turistického informačního centra v Mostě

0
507

Prosím, představte se nám, odkud pocházíte a jak dlouho pracujete v informačním centru?

Jmenuji se Nikola Svobodová a jsem rodilá Mostečanka. Jelikož jsem měla k městu vždy kladný vztah a trápila mě jeho špatná pověst v mysli veřejnosti, tak jsem se rozhodla s tímto pomoci. Začátkem roku 2019 jsem tedy nastoupila na pozici referentky v místním turistickém informačním centru.

Vzpomenete si na nějaké kuriózní dotazy návštěvníků infocentra?

Zvláštních dotazů dostáváme, stejně jako v jiných „íčkách“, nespočet. A to jak turisticky, tak neturisticky zaměřených, kterých je ovšem většina. Z těch ojedinělých mě napadají „To vám tady takhle fouká normálně?“ či „Proč nemáte pohlednici se Severkou?“. Jednou dokonce přišel pán, otevřel dveře, a když uviděl vnitřní prostory, tak zařval „Sakra, tohle není pojišťovna!“ (pán samozřejmě použil peprnější výraz) a třísknul dveřmi. Občas sem také zavítají návštěvníci, kteří si nás spletou s cestovní agenturou či kanceláří a chtějí vidět nabídku našich zájezdů. A ten nejčastější a pro nás nejpodivuhodnější dotaz zní: „Prosím vás, jak se dostanu na magistrát?“. Sídlíme totiž na boku budovy Magistrátu města Mostu.

Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé z bedekrů, ale přesto stojí za návštěvu?

Město Most nabízí plno krásných míst, kde můžete trávit čas pobytem v přírodě. Jistě již všichni slyšeli o jezeře Most. Ale již neví, že hned vedle se nachází vrch Špičák, ze kterého se naskytnou krásné výhledy do okolní krajiny. Navíc cestou půjdete okolo rozlehlých vinic. K příjemným procházkám je také skvělý areál našeho golfového hřiště, kde kromě golfařů nepotkáte živou duši. No, a jelikož patřím mezi pejskaře, tak všudypřítomné parky a vodní plochy jsou každodenní záležitostí.

Jaký je Váš oblíbený regionální produkt, který osobně doporučujete?

Vždy dám přednost pivu před sklenkou vína, proto určitě místní minipivovary Mostecký Kahan a Minipivovar Most. Na čepu mají kromě klasiky i pivní speciály. A pro nepivaře České vinařství Chrámce, kde se soustředí na výrobu vína jak tradičního, tak i košer. Za sebe bych ale doporučila něco trochu jedinečného, a to Knihovnický med. Vyrábějí jej totiž včelky, které bydlí na střeše naší knihovny a med mají moc dobrý. Další takový unikát naleznete v Alpakárně. S lamami se můžete projít a poté nakoupit výrobky z jejich vlny. V nabídce je tady toho v našem regionu opravdu nespočet. Jsou to nejen potravinářské produkty, ale i zážitky, tištěné noviny, chovná zvěř či řemeslné výrobky.

Děkuji za rozhovor
RED Rad

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here