Rádi bychom vám představili pracovníka Turistického informačního centra v Lounech.

0
850

Prosím, představte se nám, odkud pocházíte a jak dlouho pracujete v informačním centru?

Jmenuji se Eva Bitnerová a pocházím z Loun. Na MÚ Louny pracuji 15 let a letos na jaře je tomu přesně 10 let od doby, kdy jsem začala pracovat v lounském infocentru.

Vzpomenete si na nějaké kuriózní dotazy návštěvníků infocentra?

Takových bylo za „moji éru“ opravdu dostatek. V jednu dobu jsme je s kolegyněmi dokonce sbíraly. Od různých zkomolenin názvů míst, budov, institucí či akcí, přes dotazy soukromé, leckdy i velice osobní až po dotazy, které by stěží zodpověděl docent s několikaletou praxí v medicínském oboru. Ještě dnes se zasměji, když si vzpomenu na paní, která se zeptala: „Kde je to nula dva?“ (myšlena prodejna telefonního operátora O2) či pána, který se mě zeptal na to, zda mám jako pracovnice infocentra vystudovanou tu informatiku.

Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé z bedekrů, ale přesto stojí za návštěvu?

Kromě tzv. Lounských vršků, které však nejsou až tak neznámé, neboť se jedná o kopce Českého středohoří, jako např. Červeňák, Raná, Oblík, Srdov, Brník a další, je to určitě lokalita (původní středověké hradiště) Dřevíč nacházející se na hranici lounského a rakovnického okresu, v Přírodním parku Džbán, který se rozkládá na jih od Loun. Další zajímavá místa jsou v okolí Peruce (Débeřské údolí) a také v okolí obce Hvížďalka. V přírodě kolem Loun je zkrátka stále co objevovat.

Jaký je Váš oblíbený regionální produkt, který osobně doporučujete?

Regionálních produktů má Lounsko opravdu dost. Vzhledem k tomu, že já to beru zpravidla vždy „přes žaludek“, bude moje doporučení mířit tímto směrem. A protože ne všichni pijí alkohol, přeskočím tentokráte naše místní mini-pivovary a Vinařství Wilomenna a pozvu všechny do Moštárny Louny, kde si v jejich obchůdku lze vybrat z mnoha variant, velikostí i zajímavých kombinací lahodných moštů.

Děkuji za rozhovor
REDRad

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here