Turistické informační centrum, první krok na vašich cestách

0
835

Informační centra vstupují do hlavní turistické sezony

Turistická informační centra dokončují přípravu na letní turistickou sezonu. Příprava se v tuto dobu obvykle týká aktualizace databáze, z níž informační centrum posléze informace pro turisty čerpá. V březnu byly ověřeny kontaktní údaje, provozní doby, vstupné a nabídka novinek památkových objektů, muzeí a dalších turistických atraktivit. Poté následovalo ověřování provozních dob, kontaktů a vstupného u koupališť, chystá se sjednávání předprodejů na letní festivaly a ověřování údajů o sportovně relaxačních aktivitách jako např. minigolf, terénní tříkolky, půjčovny, bobové dráhy apod.

V současnosti pracuje v České republice více než 490 certifikovaných turistických informačních center, která jsou rozpoznatelná podle vylepené samolepky s kruhovým logem i – viz obrázek. V infocentrech označených tímto logotypem je garantována kvalitní informační služba.

Sháníte na svých cestách pohled, mapu, praktické rady?

Obecně nejširší výběr pohlednic můžete očekávat v informačních centrech. Informační centra (TIC) mají k dispozici široký sortiment pohlednic různých vydavatelů. Výhodou TIC je, že se nachází v centru města, většinou na náměstí. V informačních centrech máte na výběr také z množství suvenýrů a upomínkových předmětů. Získáte zde mapu příslušné oblasti, můžete zabrouzdat na internet, zjistit si vlakové a autobusové spojení, ověřit si předpověď počasí a přímo získat tipy na výlety, které budou alternativou k vašemu plánu, jak strávit svoji dovolenou v místě vašeho pobytu.

Informační centra mají v letní sezoně otevřeno v sobotu i v neděli

Z 518 certifikovaných infocenter a čekatelů na certifikaci má 478 TIC otevřeno v sobotu a 390 v neděli. Délka provozní doby se může lišit v závislosti na atraktivitě oblasti. V turisticky navštěvovanějších oblastech mívají TIC otevřeno delší dobu. Rovněž se prodlužuje provozní doba během týdne.

www.aticcr.cz,
www.facebook.com/aticcr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here