Rádi bychom vám představili další, tentokrát duo pracovnic turistického informačního centra, které ochotně podávají informace na náměstí ve městě Nymburk.

0
1725

Prosím, představte se nám krátce. Odkud pocházíte, jak dlouho pracujete v infocentru?

V TIC jsme dvě stálé pracovnice Alžběta Otradovská a Tereza Šťastná.

Alžběta: Bydlím kousek od města Nymburk, takže v podstatě od 1. třídy město znám. V srpnu to bude 5 let, co jsem nastoupila do TIC.

Tereza: Jsem rodilá Nymburačka a v TIC pracuji již od svých 18 let nejdřív 6 let jako brigádnice a teď již 5. rokem jako stálý zaměstnanec.

Představte čtenářům vaši činnost v informačním centru

Práce v TIC je velice pestrá, ale aspoň okrajově: krom prodeje drobných suvenýrů nabízíme lidem vstupenky na různé kulturní akce. Vyhledáváme informace o různých službách ve městě a pomáháme především našim seniorům se zorientovat v jízdních řádech. Přes facebookové stránky, které jsme před pár lety založily, zjišťujeme akce, které se konají v okolí, tiskneme plakáty, které pak vyvěšujeme v prostorách našeho TIC. Dáváme dohromady nové propagační letáky s atraktivní tématikou např. teď vzniká letáček k renesanční radnici. Na požádání kolegů z úřadu plánujeme nově vznikající průvodcovskou službu.

Zažila jste nějakou kuriózní situaci ve své práci?

Návštěvníci mívají spoustu netradičních dotazů. Dokonce jsme si založily deníček na ty nejkurióznější. Aspoň o jeden se s vámi podělíme:

Pán XY: „Dobrý den, v poslední době nemohu naladit v TV některé kanály, buď mi to oznámí, že je slabý signál, nebo se hodně trhá obraz. Nejvíce nepříjemné to bylo v době olympiády. Opravář mi sdělil, že je signál rušen internetem. Můžete mi poradit, co s tím mám dělat?“

I takovéto dotazy se u nás v TIC vyskytují, není infocentrum jako infocentrum.

Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé, ale přesto stojí za návštěvu?

Rozhodně stojí za návštěvu svědecký vrch Chotuc, který se nachází nedaleko městyse Křinec. Nachází se zde spousta zajímavých a vzácných bylin např. vstavač nachový anebo zde objevíte spoustu brouků, motýlů atd. Další zajímavostí je zachovalá kaple Nejsvětější Trojice a starý hřbitov nacházející se úplně nahoře na kopci, odkud je nádherný výhled do našeho Polabí.

Jaký je Váš oblíbený regionální produkt, který doporučujete?

Náš nejoblíbenější regionální produkt je bez pochyb pivo, a to přesněji Postřižinské, které vyrábí místní pivovar Nymburk. Z okolí města se proslavila keramika z Lesního ateliéru Kuba v Kersku, koláče z nedalekých Roždalovic či masné nebo mléčné výrobky z biofarmy Košík a Dvoru Seletice.

Jak by zněla pozvánka do Vašeho města, regionu, informačního centra?

Projděte se po místech známých z českých filmů a pohádek a objevte kouzlo staveb významných architektů. Zamilujte se do něj, stejně jako spisovatel Bohumil Hrabal, který zde prožil své dětství.

Děkuji za rozhovor. –red–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here