TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, PRVNÍ KROK NA VAŠICH CESTÁCH

0
981

Potřebujete solidní mapu, pohled, tip na další výlet? Navštivte informační centra, v létě mají otevřeno v týdnu, v sobotu i neděli.

Turistická informační centra (TIC) pro vás mají aktualizované a ověřené kontaktní údaje, provozní doby, vstupné i novinky památkových objektů, muzeí a dalších turistických atraktivit, koupališť, atp. Výhodou TIC je, že se nachází v centru města, většinou na náměstí.

V informačních centrech můžete očekávat nejširší výběr pohlednic různých vydavatelů. Máte na výběr také z množství suvenýrů a upomínkových předmětů. Získáte zde mapu příslušné oblasti, můžete zabrouzdat na internet, zjistit si vlakové a autobusové spojení, ověřit si předpověď počasí a přímo získat tipy na výlety, které budou alternativou k vašemu plánu, jak strávit svou dovolenou v místě vašeho pobytu. Z více než 440 certifikovaných infocenter má absolutní většina TIC otevřeno v sobotu a ¾ TIC i v neděli. Délka provozní doby se liší v závislosti na atraktivitě místa.

Rozbzuč Déčko! Prázdninová hra s Českou Televizí

Téměř 80 turistických informačních center napříč celou ČR se zapojilo do letní prázdninové hry s Českou televizí, jejímž cílem je podpořit výlety a cestování dětí po České republice.

Všimli jste si, že na obrazovkách televizní stanice Déčko chřadnou barvy? Už víme, proč se to děje! O barvy totiž pečují hmyzáci a těch je málo. Déčko – a ani náš svět! – se bez hmyzu prostě neobejdou. Místy, kde můžete Déčku pomoci (a dozvědět se něco o hmyzu), jsou od začátku prázdnin i některá z mnoha turistických informačních center. Do soutěže jsou zapojeny hrady, zámky, muzea a další turisticky atraktivní místa. Úkolem dětí je o prázdninách alespoň na 3 taková vybraná místa jet a získat zde hesla, která zadají na webové stránce www.rozbzucdecko.cz.

Informační centrum 2019

Hlasujte pro infocentrum, které máte v oblibě, které vám pomohlo, příjemně překvapilo na cestách atp. na www.aticcr.cz. Partnerem soutěže je společnost Kam po Česku, která hlasování vytvořila v rámci svých stránek www.kampocesku.cz, kde jsou rovněž umístěny informace o infocentrech. Soutěž odstartovala 21. června a potrvá do soboty 31. srpna 2019. Svůj hlas můžete poslat jednomu z více než 400 certifikovaných informačních center v každém kraji. Vítězná turistická informační centra s nejvyšším počtem platných hlasů v každém z krajů budou slavnostně vyhlášena a oceněna.

www.aticcr.cz,
www.facebook.com/aticcr


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here