CO JE TO DARK TURISMUS?

0
2005

Dnešní turista má k dispozici velký výběr památek i přírodních skvostů. Někteří turisté hledají ale něco zvláštního, nechtějí se mačkat u obvyklých atrakcí, chtějí navštívit něco nového a neotřelého. Právě pro tyto návštěvníky může být dark turismus přitažlivý.

Dark turismus je tedy speciální druh turistiky, který účastníky zavede na místa, která byla svědkem tragických, či jiných negativních událostí.

Mezi nejznámější destinace tohoto turismu ve světě patří především černobylská oblast, která skýtá těžko uvěřitelné pohledy na opuštěné město Pripjať a opuštěnou jadernou elektrárnu Černobyl. Exkurzi po tomto proslulém místě dnes nabízí již i několik českých cestovních kanceláří. Mezi další místa patří tzv. Ground zero, které označuje místo na Manhattanu, místo kde stála budova světového obchodního centra, vražedná pole v Kambodži- známé místo genocidy, nebo památník v Hirošimě. Samostatné odvětví jsou pak koncentrační tábory, např. Auschwitz-Birkenau u Osvětimi.

U nás máme také několik temných míst, patří k nim například Kostnice v Kutné Hoře, kostel sv. Jakuba většího v Praze s tajemnými legendami, dolní hřbitov ve Žďáru nad Sázavou, místo odpočinku posledního českého upíra , či známý Terezín.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here