ROZHOVOR S PRACOVNÍKEM TURISTICKÉHO INFORMAČNÍHO CENTRA TURNOV

0
1403

Rádi bychom představili našim čtenářům a cestovatelům pracovníka z vašeho kolektivu, který podává informace v Regionálním turistickém informačním centru Turnov. Představujeme vám slečnu Annu Chaloupeckou a ptáme se:

Prosím, představte se nám krátce. Odkud pocházíte, jak dlouho pracujete v infocentru?

Jmenuji se Anna Chaloupecká a pocházím z Turnova. V informačním centru pracuji téměř 4 roky.

Představte čtenářům magazínu TIM vaši práci v informačním centru.

Na prvním místě je samozřejmě podávání informací návštěvníkům i obyvatelům Turnova. Dále vydáváme řadu propagačních materiálů našeho města i blízkého okolí, které slouží pro propagaci na veletrzích a dalších akcích.

Naše organizace, jejíž součástí je informační centrum, zajišťuje provoz hradu Valdštejn a Synagogy Turnov. V rámci těchto objektů pořádáme i spoustu kulturních akcí.  Díky tomu je moje práce různorodá a stále mě baví. Důležité je, udržet si úsměv na tváři za každé situace!

Dobrou vizitkou naší práce je určitě získání prvního místa v anketě „Informační centrum roku 2018“ v rámci Libereckého kraje. Stejné ocenění jsme dostali i v roce 2017.  

Zažila jste nějakou kuriózní situaci ve své práci?

Ano, kuriózním situacím se v naší práci nevyhnete. Kdo by si nepletl Turnov s Trutnovem. A proto musíme čelit otázkám typu: „A kde tady máte tu Krakonošovu kašnu?“ či „Kde je Krkonošská ulice?“ Vždy mě potěší návštěvníci, kteří sice chtějí mapku Trutnova, ale když je opravím, že jsou v Turnově, tak řeknou, že jsou správně, že chtěli opravdu navštívit Turnov. 

Vloni jsme například zažili opravdovou perličku. Jedna paní nám do infocentra donesla 2 objemná zavazadla s tím, že si je manžel vyzvedne. Jelikož se snažíme každému vyjít vstříc, zavazadla jsme převzali a čekali, že si pro ně někdo brzy přijde. Po dvou dnech již nám to začalo být podezřelé. Třetí den už jsme požádali o pomoc policii. Nakonec jsme se dozvěděli, že paní sbalila dotyčnému svých „pět švestek“. O kuriozity na infocentru prostě není nouze.

Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé, ale stojí za návštěvu?

Jelikož pracuji celý den s lidmi, moje oblíbené místo je všude tam, kde je ticho a klid. Taková místa vám samozřejmě neprozradím, aby to tak zůstalo i nadále. Jedno mé oblíbené místo ale doporučit mohu, jsou to Podtrosecká údolí. Nejkrásnější jsou pro mě na jaře, kdy tu kvete spoustu bledulí.

Jaký je váš oblíbený regionální produkt, který doporučujete?

Určitě doporučím šperky s českými granáty. Šperky proslavily Turnov po celém světě. Pánové si tu jistě přijdou také na své. Nedaleký Pivovar Svijany a Pivovar Rohozec vyrábí výborné pivo podle tradičních receptur. Velký výběr regionálních produktů máme i u nás v infocentru. Můžete si zde také vyzvednout Katalog regionálních výrobců.

Jak by zněla pozvánka do vašeho města, regionu, informačního centra?

Město Turnov, srdce Českého ráje, je ideálním východiskem pro vaše výlety do okolní krajiny Českého ráje. Nejstarší zmínky o městě pocházejí již z poloviny 13. století a dodnes je významným kamenářským a šperkařským centrem. S kamenářstvím a šperkařstvím se můžete blíže seznámit v Muzeu Českého ráje a Zákaznickém centru – Galerii Granát. Určitým tahákem je stavba nové stálé horolezecké expozice v Muzeu Českého ráje. Otevření je plánováno na sezónu 2019. Za návštěvu stojí také zámek Hrubý Rohozec, Synagoga Turnov, Dlaskův statek nebo hrad Valdštejn. Děti jistě zaujme interaktivní expozice Domu přírody Českého ráje v Dolánkách u Turnova nebo Výstava panenek a kočárků přímo v Turnově.

Zatoužíte-li po výletu do přírody, pak si určitě nenechte ujít blízké Hruboskalské skalní město s řadou skalních vyhlídek. Prochází tudy také Zlatá stezka Českého ráje, která vás zavede i na hrad Valdštejn – jeden z nejstarších hradů v Českém ráji.

Turnovem vede řada turistických a cykloturistických tras včetně oblíbené cyklostezky Greenway Jizera. Ke sportu i relaxaci láká sportovně rekreační areál Maškova zahrada s venkovním koupalištěm a zimním stadionem. Město Turnov nabízí po celý rok bohaté kulturní i sportovní vyžití a nepřeberné možnosti k výletům a aktivitám pro všechny věkové kategorie.

Naše infocentrum sídlí přímo na náměstí Českého ráje. Udělejte si chvilku a zastavte se, rádi vás uvidíme!

Děkuji za rozhovor.

http://www.infocentrum-turnov.cz/

Děkuji za rozhovor. –red–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here