CHCETE PŘEČKAT ZIMU VE ZDRAVÍ?

0
1869

Zima je v plném proudu a všude kolem nás řádí chřipky a nachlazení. V tomto období se také cítíme více unaveni, bez energie a častěji trpíme špatnou náladou. Posílit obranyschopnost můžeme přitom velmi příjemným způsobem.

Saunování je staré jako lidstvo samo. Pro člověka je nejen velmi příjemné, ale hlavně i zdraví prospěšné. Pobyt v sauně, alespoň jednou týdně, pomáhá zvyšovat odolnost organismu vůči nemocem. Pokud i přesto choroba udeří, má obvykle klidnější a rychlejší průběh.

Prohřeje tělo a zklidní mysl

Kromě zvýšeného rizika onemocnění se v průběhu zimy potýkáme i s dalšími obtížemi, jako je třeba stálý a nepříjemný chlad po celém těle a nedostatek slunečních paprsků negativně ovlivňuje i mysl. S obojím může pomoci sauna. Saunování zlepšuje tělesnou termoregulaci, která pomáhá lépe zvládat teplotní výkyvy, ale přispívá i k duševní pohodě. Intenzivní teplo, aromaterapie, příjemná atmosféra, klid a ticho, to vše působí jako balzám na duši i unavenou mysl.

Prospěje pleti

Hlavně ženy ocení další z benefi tů saun, kterými jsou vynikající účinky na pokožku. Ta se při intenzivním pocení zbavuje nečistot nahromaděných během dne. Kůže, zvyklá odolávat extrémním podmínkám v sauně navíc lépe reaguje na nápor nízkých teplot. Začněte se saunovat a během zimních radovánek budete odměněni méně vysušenou a popraskanou pokožkou.

Sauna pro dokonalý spánek

V dnešní uspěchané době plné stresu nejsou potíže se spánkem ničím výjimečným. Místo toho abyste sahali po pilulkách, zajděte do sauny. Střídání teplot představuje pro tělo nápor, po němž se dostaví pocit příjemné únavy. Zároveň je právě pokles tělesné teploty typický pro večerní či noční hodiny, kdy se chystáme ke spánku.

Poprvé v sauně? Dodržujte správné postupy:

• Saunování se počítá na tzv. cykly. Každý cyklus zahrnuje prohřátí, následné ochlazení a odpočinek na lehátku. Cyklus opakujte alespoň třikrát.

• V prohřívárně se snažte vydržet co nejdéle, vždy se však musíte cítit fyzicky dobře. Z počátku volte kratší interval, postupně pobyt prodlužujte. Pokud budete pociťovat zhoršené dýchání, brnění ušních lalůčků nebo závrať, pomalu vstaňte a saunu opusťte.

• Zdravotní benefity nejlépe pocítíte při pravidelném saunování, ideálně jednou až dvakrát týdně.

• Seznamte se s provozním řádem v Aquapalace Praha. Ve většině saun není dovoleno pobývat v plavkách. Využívejte zapůjčené saunovací prádlo, kterým bývá prostěradlo a ručník.

• V sauně si vždy podkládejte celé tělo včetně nohou prostěradlem, aby byla zajištěna čistota.

• Hlídejte si pitný režim v průběhu i po skončení saunování. Nejvhodnější je čistá voda nebo neslazené čaje. Během pobytu v sauně se vyhýbejte alkoholu.


Aquapalace Praha
Tel.: +420 271 101 111
E-mail: info@aquapalace.cz
www.aquapalace.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here