MUZEUM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

0
1194

zve zájmové dětské skupiny, ale i rodiče s dětmi na programy a výstavy.

V době letních prázdniny jsou otevřeny tyto výstavy: Chudá Praha / Lidé – místa – instituce (1781-1948); 50 let se Čtyřlístkem; Pro kamna ke Špačkovi / Kachle a kamnářství v renesanční Praze; Praha 1606.

Hlavní budova na Florenci v létě žije zejména Čtyřlístkem. Výstava 5O let se Čtyřlístkem je určena zejména dětem do 10 let s rodiči a je interaktivní. Menší děti se mohou seznámit s postavami ze Čtyřlístku, větší si mohou zahrát interaktivní hru Za tajemstvím Pindruší.

Školní skupiny a družiny mohou ještě v červnu navštívit program Čtyřlístek dětem, ale i další programy, které se vztahují k dějinám Prahy, včetně programů pro žáky 2. stupně a středoškoláky.

Dům U Zlatého prstenu nabízí školám i rodinám dětské muzeum Po stopách Karla IV., které je připraveno jako interaktivní dílna. Děti si mohou vyzkoušet středověké oblékání, tržiště, písařskou dílnu či stavební huť.

V létě nabízí Podskalská celnice na Výtoni vycházku starým Podskalím pro školky a zájmové dětské skupiny. Na architektonické výzdobě domů zkoumají děti práci starých vorařů a mohou se stát na chvíli Podskaláky.

Ve správě MMP je i 6 pražských věží. Všechny (Staroměstská, Malostranská věž, Svatomikulášská městská zvonice, Prašná brána, Petřínská rozhledna a Novomlýnská vodárenská věž) spojuje zábavně-naučná hra pro rodiny s dětmi Klíče od pražských věží.

MUZEUM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
Muzeum hlavního města Prahy
– Na Poříčí 52, Praha 8
Dům U Zlatého prstenu
– Týnská 6, Praha 1
Podskalská celnice na Výtoni
– Rašínovo nábřeží 412/30, Praha 2
www.muzeumprahy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here