ZA VÍNEM I V ZIMĚ

0
1220

I když zimní měsíce nejsou co se týká vinařských akcí top, přesto si můžete vybrat z celé řady zajímavých nabídek. K vínku patří samozřejmě i dobré jídlo, muzika i tanec a to vše v nabídnutých akcích najdete bohatě.

4. leden
Město: Hořice v Podkrkonoší
Místo: Hořický vinný klub
E-mail: degustace@email.cz

Hořický vinný klub zve v pátek 4. ledna milovníky dobrého vína do Hořic v Podkrkonoší, kde se večer pořádá degustace vín, při které vzorky vín hodnotí a srovnávají samotní návštěvníci. Hosté se tak podílí také na výběru vín do vinného archivu. Setkání probíhá v komorním prostředí pískovcového sklepa v centru Hořic.

11.–12. leden
Město: Zaječí
Místo: Vinařství U Kapličky
E-mail: recepce@vinarstviukaplicky.cz

Tříkrálový košt mladých vín proběhne o víkendu 11. – 12. ledna od 18 hodin ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Připravena budou mladá vína z kolekce Víno Dalibor, Fresh Wine i Selection. Od 19 hodin do půlnoci doprovodí ochutnávku cimbálová muzika. Vstupné je 490 Kč a zahrnuje skleničku a neomezenou konzumaci vín. Místa na sezení je možné rezervovat na recepci.

17. leden
Město: Brno
Místo: Moravská banka vín
E-mail: branko@kralvin.cz

Turné Krále vín, seriál 30 řízených degustací 15 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky, včetně Championa a vítězů jednotlivých soutěžních kategorií, probíhá ve vinotékách a partnerských společnostech napříč celou Českou republikou. Ve čtvrtek 17. ledna zamíří tato unikátní degustace do Moravské banky vín v Brně. Součástí degustace je občerstvení a během večera bude vylosováno 5 vítězů, kteří získají tištěnou knihu Král vín ČR 2018.

18.–20. leden
Město: Zaječí
Místo: Vinařství U Kapličky
E-mail: recepce@vinarstviukaplicky.cz

Francouzské speciality s archivními víny proběhnou o víkendu 18. – 20. ledna ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Tato akce nabídne nezapomenutelný gurmánský zážitek v podobě francouzských specialit, snoubených s tuzemskými archivními víny.

19. leden
Město: Hustopeče
Místo: Wine Wellness Hotel Amande
E-mail: branko@kralvin.cz

Královský košt proběhne v sobotu 19. ledna ve Wine Wellness Hotelu Amande v Hustopečích. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je i zajímavý doprovodný program, jako je snoubení skvělé plantážní čokolády z Čokoládovny Fikar s vybranými moravskými víny a nově prodej vybraných vín, sommelierských potřeb.

19. leden
Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice
Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa
E-mail: info@saldorfske-sklepy.cz

Zimní otevřené sklepy a kopání písku spojené s ochutnávkou vín v otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfa mohou zájemci navštívit v sobotu 19. ledna od 10 hodin. Místní vinaři pro své hosty připravili procházky sklepními uličkami s živou hudbou a ochutnávkami. Tradičně proběhne také celodenní recesistická dobrovolná soutěž družstev v kopání písku v chodbách vinného sklepa a program završí večerní taneční zábava s živou hudbou, občerstvením a vínem šaldorfských vinařů, která proběhne v Obecním sále.

25. leden
Město: Hustopeče
Místo: společenský dům, Herbenova 4

Ples vinařů a přátel vína Hustopeče proběhne v pátek 25. ledna od 20 hodin ve společenském domě v Hustopečích. K tanci a poslechu zahraje dechová hudba Stříbrňanka a kapela Šarže 54. Připravena je volná degustace vín i bohatá tombola.

Více vinařských akcí na:
www.vinazmoravy.cz
www.vinazcech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here