Klášterec nad Ohří – město pramenů a porcelánu

0
1176

Klášterec nad Ohří leží na rozhraní Doupovských a Krušných hor. Městem protéká řeka Ohře a historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Zřícenina Šumburk

Na našem jedinečně řešeném náměstí, které je postavené z kopce, si nezapomeňte prohlédnout sloup Nejsvětější Trojice, který má dvě zajímavosti – je na něm v jeho zadní části vyobrazen nejstarší znak města Klášterce a byl postavený jako poděkování za to, že se Klášterci vyhnula morová epidemie. Dominantou města je neogotický zámek, který obklopuje rozsáhlý anglický park. Na něj navazuje lázeňská zóna lázní Evženie a lázeňský park. V lázních Evženie můžete ochutnat tři minerální prameny. Pramen Evženie, který je nejstarší a objeven byl v roce 1883, Městský pramen, objevený v roce 1897 a nakonec třetí, Klášterecký, objevený téměř nedávno, v 90. letech 20. století.

Procházkou mezi zámeckým a lázeňským parkem se můžete zastavit v loděnici na malé občerstvení a zapůjčit si pramici a projet se po řece Ohři s výhledem na zámek, nebo kola a udělat si výlet po okolí. K výletu na kolech vybízí cyklostezky v okolí, a pokud vás kola omrzí, doporučujeme pěší výlet na některý z blízkých hradů. Nedaleko Klášterce jsou
to zříceniny hradů Šumburk a Egerberg, ze kterých je neopakovatelný výhled po okolí. Na hradě Šumburk v současnosti probíhají záchranné práce, které začaly již v roce 2017 dle jednotlivých etap a nově jsou pod hradem i na hradě samotném instalovány naučné tabule o historii Šumburku.

Turistické informační centrum
nám. Dr. E. Beneše 85
431 51 Klášterec nad Ohří
Tel.: +420 474 359 687
E-mail: icklasterec@muklasterec.cz
www.klasterec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here