Adrenalinový zážitek v Ústeckém kraji

0
819

Adrenalin je nejlepší stav, po které se cítíme osvobození a naplnění. Mrazení v zádech, srdce v krku, husí kůže a napětí, takové pocity zažijete při adrenalinových aktivitách v Ústeckém kraji.

Vydejte se na kole podél jedné z nejkrásnějších evropských řek a objevujte historii, architekturu i přírodu v jedinečném spojení. Labská stezka patří k nejpůvabnějším a nejrozmanitějším dálkovým cyklotrasám v Evropě a je součástí evropských cyklotras EuroVelo 4 a EuroVelo 7.

V Ústeckém kraji měří Labská stezka více než 90 km a spojuje města Štětí, Roudnice nad Labem, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín. Úsek Labské stezky mezi Stětím a Litoměřicemi je dlouhý přibližně 30 km a vede částečně po cyklostezce a částečně po komunikacích II. a III. třídy. Část této trasy (mezi Roudnicí nad Labem a Litoměřicemi) je vedena po obou březích Labe. Hlavními turistickými atraktivitami na trase jsou Lobkowiczký zámek v Roudnici nad Labem, pevnostní město Terezín nebo nedaleká hora Říp, ke které vás zavede cyklotrasa č. 3102.

Trasa Labské stezky mezi královským městem Litoměřice a krajským městem Ústí nad Labem je téměř v celé délce vedena v režimu cyklostezky. Během výletu, který měří cca 25 km můžete navštívit vinařskou obec Velké Žernoseky, vyhlídku Tři Kříže na vrchu Kalvárie nebo hrad Střekov v Ústí nad Labem. Hned v Litoměřicích pak stojí za návštěvu vyhlídka Kalich, Dómský pahorek s katedrálou sv. Štěpána nebo hrad s expozicí o vinařství. Během putování po tomto úseku budete projíždět unikátní údolím zvaném Porta Bohemica.

Labská stezka mezi Ústím nad Labem a Děčínem je s výjimkou krátkého úseku vedena jako samostatná cyklostezka. Na trase dlouhé 25 km vás čeká mnoho zajímavých turistických cílů. Ve Velkém Březně je to krásný zámek, nad obcí Těchlovice zřícenina hradu Vrabinec a kousek dál od stezky v malebné vesničce Zubrnice Muzeum lidové architektury. V Ústí nad Labem navštivte zoologickou zahradu, Erbenovu vyhlídku nebo výletní zámeček Větruše.

Poslední úsek Labské stezky v České republice začíná v Děčíně. Zde je možné navštívit krásný zámek nebo zoologickou zahradu. Během výletu mezi Děčínem a Dolním Žlebem se můžete kochat pohledem na pískovcové skály, které utváří Labský kaňon. Využijte přívozu v Dolním Žlebu a přes Hřensko můžete pokračovat až do Národního parku České Švýcarsko.

Je libo plavbu výletní lodí?

Labská plavební společnost zajišťuje výlety lodí po Labi z Ústí nad Labem, nebo Děčína, směr Hřensko, Bad Schandau a Drážďany. Můžete se vydat na jedinečnou plavbu po Labi a užívat si nádherné přírodní panorama, s výhledem na dominanty Českého Švýcarska. Samozřejmostí jsou profesionální služby, kvalitní gastronomie a milá obsluha. Zažijete netradiční plavbu do Hřenska, Drážďan a Bad Schandau, která se stane úžasným zážitkem pro celou rodinu, nebo vaše přátelé. Více informací o dopravě v kraji najdete na stránce www.dopravauk.cz

Traily pro začátečníky i zkušené jezdce

Na Klínovci se o vás postaráme ve všech ohledech. V naší půjčovně máme připravena kola pro malé i velké, malou sváču i dobré jídlo si vychutnáte v našich gastro zařízeních a pohodlné ubytování poskytnou hotely v okolí areálu.

Ať už jste začátečník, nebo zkušený jezdec, ať hledáte upravenou stezku nebo technické ježdění, u nás najdete oboje. Vychutnejte si nezapomenutelnou jízdu na nejdelších flow-trailech v Evropě – 10 km dlouhý Azur, 8 km dlouhý Rubin a 6 km dlouhý Baron. www.trailpark.cz

Děčínské popolezení na Pastýřské stěně

Název Via Ferrata znamená v překladu zajištěná cesta. Jde o cestu náročným horským terénem, která je opatřena jistícími lany, zábradlími, stupačkami a dalšími pomůckami tak, aby ji mohl zdolat i nezkušený lezec.

Pastýřská stěna v Děčíně je nejdelší ferratou v České republice a zároveň nabízí nejvíce způsobů, jak stěnu zdolat. Je to jediná ferrata, která se nachází v centru města, což není zcela běžné ani v evropském měřítku. Vstup na ferratu je zcela zdarma, kompletní vybavení si lze půjčit na místě.

Cena půjčovného: 1 den: 200 Kč, od 5 dnů: 170 Kč. Je zde celkem 16 lezeckých tras, takže si lezení můžete s klidem rozložit do více dní. Za den zdolat všechny trasy je velmi náročné a určitě to málokdo zvládne. Od letošního roku došlo k přehodnocení, trasa č. 13 a 14 už jsou aktuálně značeny stupněm D (ještě vloni to bylo C).

Pro začátečníky jsou doporučeny nejjednodušší trasy Hladový poutník nebo Vzpomínka. Pro pokročilejší lezce jsou trasy Cesta do nebíčka, Spolčení hlupců nebo Tichá tolerance. Všechny výše uvedené trasy končí nahoře u stolu s krásným výhledem na děčínský zámek. Odtud můžete pokračovat přímo vzhůru cestou „Adrenalin challenge”.

Parkovat lze zdarma na několika parkovištích v okolí. V případě, že přijedete autem a plánujete pouze lezení, určitě doporučujeme Restaurací Pastýřská stěna.

Pokud jedete na kole, určitě se vyplatí navštívit děčínskou Restauraci Kocanda, která se nachází přímo na Labské cyklostezce pouhých 5 minut od centra města. Kocanda se pyšní i velkým dětským hřištěm, kterému nemůže v blízkosti žádné jiné konkurovat. V případě, že plánujete delší pobyt nebo jste zdaleka, neváhejte a rezervujte si zde pokoj, neboť Kocanda je dobrým výchozím bodem pro mnoho dalších výletů.

ACTIVE POINT
Labské nábřeží 1716/ 33, Děčín
Denně 9 – 19 hodin
www.active-point.cz

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here