PODZIM V KRKONOŠÍCH

0
1096

Září, říjen a listopad jsou v horách měsíce měnících se barev, jedinečných vůní a občas i bubnujícího dešte, období podzimních divadel, koncertu, přednášek, jarmarku, ale i pestrých možností turistiky a cykloturistiky.

Krkonošská panoramata jsou vyhlášená

Vzpomeňte na Homolkovy a vydejte se pěšky nebo na kole za výhledy. Pro inspiraci vám doporučujeme propagační materiál „Za krkonošskými výhledy s novým průvodcem“. Brožurka Krkonošské výhledy napoví, kde všude se můžete rozhlédnout po krkonošských horách a údolích. Fotografie zachycují dvacet výhledových míst včetně rozhleden v celém pohoří. Z brožurky se také dozvíte zajímavosti z historie i současnosti nejen rozhleden. Brožurka je k dispozici v tištěné verzi v krkonošských informačních centrech.

Krkonoše ze sedla kola, aneb Krkonošemi na kole

Stále více se rozmáhající cykloturistika nadšenců polykajících kilometry, tak „hobíků“, resp. jezdců turistů, ale i rodin s dětmi, motivovala manažery Svazku Krkonoše k vytipovávání dalších lokalit, kam vás poslat. Tak vznikla brožurka, která kromě patnácti podrobně popsaných cyklovýletů, obsahuje mapky a výškové profily každého z nich, značení cyklotras, seznam lanovek s letním provozem i důležité kontakty na pomoc v nouzi. Součástí brožurky jsou QR kódy, odkazující na trasu vyznačenou na www.mapy.cz a youtube kanále „Krkonoše Svazek“. Na něm si můžete prohlédnout nová cyklovidea. Brožurku získáte zdarma v krkonošských informačních centrech.

Krkonošské cyklobusy usnadní poznávání

Pokud se chcete během jednoho dne přepravit na kolech po větší části území nejvyšších českých hor a jeho podhůří, využijte linky cyklobusů. Protínají region a vyvezou vás i s koly do různých částí pohoří. V září budou v provozu kromě čtvrtka i v pátek, výjimku tvoří páteřní linka, kde jede cyklobus pouze z Horní Malé Úpy do Vrchlabí a zpět. Tato linka však nejede dále do Harrachova.

Jedna linka jede z Hradce Králové do Vrchlabí. Zde je umožněn přestup na další linky cyklobusu. Tento spoj z Vrchlabí zajíždí na Kuks a odpoledne zpět do Vrchlabí. K večeru se vrací do Hradce Králové. V provozu je každou sobotu a svátek, o letních prázdninách i ve čtvrtek.

Jízdní řády získáte v krkonošských informačních centrech, přímo na autobusových zastávkách nebo na www.krkonose.eu

Dobrý tip na fajnový den

Pod koordinační taktovkou Krkonoš – svazku měst a obcí vznikly „Výleťáky“ – krátké videopořady internetového portálu TelevizeSeznam.cz s doporučením na zajímavá místa na fajnový výlet.

Pěší „Výleťáky“ zavedou do méně známých či frekventovaných míst nejvyšších českých hor. Cyklo „Výleťáky“ nabídnou milovníkům cyklistiky varianty výletů s využitím Krkonošského cyklobusu a lanovky, která převáží kola a dál zavedou po značených cyklotrasách dlouhými sjezdy na kole do údolí.

www.krkonose.eu
www.pohadkove.krkonose.eu
www.facebook.com/Krkonose.eu
www.instagram.com/krkonoseeu
https://twitter.com/Krkonose_eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here