PO LETNÍM ODPOČINKU NOVOMĚSTSKÁ RADNICE OŽÍVÁ

0
995

Každoročně se po letních prázdninách na Novoměstské radnici koná nejvíce kulturních akcí. A tu svou si vybere každý.

Milovníci výtvarného umění mohou navštívit několik výstav. Během výstupu na ochoz vyhlídkové věže, odkud je překrásný pohled na Prahu, stálou expozici o historii Nového Města pražského. Ve věžní galerii uvidí od 5. do 15. 9. výstavu fotografií ODKAZY / PEDRO, odkazy architektonické moderny a míst, kde čas neběží tak, jak by měl. Od 2. 10. do 3. 11. výstavu NEJEN MALBA – Jan Samec. Autor nevystavuje jen závěsné obrazy v tradičním pojetí, ale má tendenci do své malby vtáhnout diváka, proto instaluje i nenapnutá plátna do prostoru a na zem galerie. Od 4. do 15. 9. se koná v historickém Mázhauzu XI. ročník mezinárodní výstavy skla Stanislav Libenský Award 2019. V Galerii v přízemí od 3. do 15. 9. vystavuje své grafiky, obrazy a kreslený humor známý malíř a karikaturista Karel Benetka a od 18. 9. do 17. 11. je zde k vidění expozice Tajemné světy Jaromíra Šofra. Podivuhodně nadčasové obrazy jednoho z nejproslulejších českých tvůrců úzce navazují na meziválečnou a poválečnou surrealistickou tradici. 25. září bude zahájena čtyřdenní prodejní interaktivní již 25. výstava Hry a hlavolamy. Kdykoliv se můžete přihlásit i na známou Neviditelnou výstavu.

Na své si přijdou i milovníci hudby. 6. 9. si poslechnete Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha, který Koncertem na konci léta zahájí svou 42. koncertní sezónu. 9. 9. ve Velkém sále oslaví koncertem své 80. narozeniny polský jazzový alt saxofonista Zbigniew Namyslowski se svým quintetem, uslyšíte trombon, piano, bicí a kontrabas a 9. 10. zde zapěje mladý španělský tenor Xabier Anduaga za doprovodu klavíru. 11. října vás dostane do rytmu půvabná trumpetistka, zpěvačka a skladatelka Andrea Motis se svým quintetem (kontrabas, klavír, bicí, kytara). 12. 9. a 31. 10. proběhnou další dva Stylové večery, budou se konat i další koncerty.

I po prázdninách si můžete na nádvoří prohlédnout v souvislosti se sochařským festivalem Sculpture Line sochu Strážce uznávaného sochaře Stefana Milkova. Novoměstská radnice se zúčastní letošních Dnů evropského dědictví (7.–15. 9.) a Měsíce věží a rozhleden ČR (28. 9.–28. 10.), který bude ukončen výstupem na ochoz věže s českou vlajkou.

Pro děti se koná 8. a 29. 9. napínavé představení Dnes provází Minor, 16. 9. se mohou s rodiči zúčastnit další orientační dobrodružné hry Noční pražské věže, která bude odstartována z nádvoří. I KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA radnice s poutavým výkladem se dětem bude líbit. Koná se 30. 9. a 14. 10., ale pro velký zájem je potřeba zarezervovat si místo předem.

7. října budete moci nakupovat i na charitativním podzimním Ryder´s bazaru. Pořídíte si pár nových kousků do vašeho šatníku a zároveň pomůžete seniorům. 12. října si pak nenechte ujít FESTIVAL DELIKÁTNÍCH CHUTÍ. Historické prostory radnice znovu naplní vůně kuchyní z různých koutů světa. Pochutnáte si na oblíbených cizokrajných i lokálních pokrmech a vyzkoušíte i méně známé delikatesy.

www.nrpraha.cz
www.facebook.com/NRpraha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here