Ohřecká Osmička vstupuje do druhého ročníku

0
1152

Sportovní seriál Ohřecká Osmička, který zažil vloni svou premiéru, nabídne i letos osm tras zajímavými místy Dolního Poohří. Do druhého ročníku vstupuje Osmička s řadou novinek a především se poběží na zcela nových místech. Celý seriál odstartuje v dubnu v Klášterci nad Ohří.

Osm zajímavých míst Dolního Poohří budou opět moci poznat běžci a turisté při etapách Ohřecké Osmičky nebo-li O8. Na webu https://www.dolnipoohri.cz/ohrecka-osmicka/ už bylo spuštěno přihlašování na jednotlivé etapy. Mottem letošního ročníku je #pořádpovrstevnici, vysvětluje s úsměvem Lukáš Pichlík.

Na start loňského prvního ročníku se postavilo téměř 300 účastníků. Také na základě jejich námětů připravila pořádající Destinační agentura Dolní Poohří pro letošní druhý ročník novinky, které se objevují postupně na facebookovém profilu Ohřecká osmička. K němu letos nově přibyl i Instagram. Seriál má nové logo a jednotlivé etapy mají svůj název, který účastníkům napoví, co je asi čeká. Zajímavou novinkou je možnost vybrat si již nyní startovní číslo, s nímž budou běžci a chodci absolvovat celý seriál. Před startem první etapy si také budou moci sportovci stáhnout aplikaci do svých mobilních telefonů, která bude zobrazovat trasy a upozorňovat na novinky. Zároveň bude i lákat k jednotlivým zajímavostem v okolí tras. Významnou změnou je zavedení startovného a partnerství s Nadačním fondem Volně dýchej. Startovné se platí ve výši 50 korun za etapu a veškerý výtěžek půjde Nadačnímu fondu Volně dýchej. Více o Nadačním fondu najdete na stránkách www.volne-dychej.cz.

Co zůstává, je soutěžní charakter seriálu. Běžci a chodci opět dostanou slepou mapu Dolního Poohří a po každé absolvované etapě si do ní budou moci nalepit ústřižek. Odměny čekají na ty, kteří vyplní celou mapu, i na nejrychlejší běžce.

Etapy Ohřecké Osmičky:

1. etapa – 25. 4.
Klášterecko aneb Za zámeckým porcelánem
2. etapa – 9. 5.
Vroutecko-Kryrsko aneb Berte to s nadhledem!
3. etapa – 23. 5.
Lounsko aneb Kolem rodinného stříbra
4. etapa – 13. 6.
Podbořansko aneb Zabojuj! Kupec Sámo taky musel
5. etapa – 20. 6.
Týnecko aneb Mysli pozitivně a neztratíš energii
6. etapa – 11. 7.
Džbánsko aneb Pojďme ztropit letní scénu
7. etapa – 22. 8.
Žatecko aneb Rokokovým srdcem chmelnic
8. etapa – 12. 9.
Kadaňsko aneb Návrat do třetihor

foto: Ohřecká Osmička 2020 – archív DADP

www.dolnipoohri.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here