JARO JE TU, SEZÓNA SE BLÍŽÍ

0
1019

Nevíte kde strávit letošní dovolenou? Vyrážíte po zimě na první kola? Nebo chcete poznat památky a kouzlo historických zákoutí při víkendovém pobytu?

Jindřichův Hradec vám má co nabídnout v jakékoliv roční době. Vybrat si můžete z velkého množství turistických cílů, atraktivit a kulturních akcí. Začátkem dubna se otevírá většina hlavních památek ve městě.

Dominantou města je Státní hrad a zámek, třetí největší památkový komplex v České republice, který nabízí tři prohlídkové trasy a k tomu výstup na více než 800 let starou Černou věž – tzv. Hladomornu, odkud se vám naskytne parádní výhled na město a rybník Vajgar. Dalšími významnými turistickými objekty jsou Dům gobelínů, interaktivní muzeum pro děti i dospělé s ukázkou ručního tkaní, Muzeum Jindřichohradecka, muzeum s největším pohyblivým lidovým betlémem na světě – Krýzovými jesličkami nebo Muzeum fotografie a moderních obrazových médií. Unikátní podívanou v podobě kombinace hudby, světelných efektů a videoprojekce vám nabídne aquashow sv. Florián. Výstavní dům Stará radnice nabízí expozici jindřichohradecké úzkokolejky, historie města nebo další expozice věnované dětem. Bývalý zámecký mlýn se věnuje rybníkářství a lesnictví na Jindřichohradecku.

Krásný výhled na okolní krajinu vám nabídne rozhledna na Rýdově kopci u obce Děbolín, cca 6 kilometrů za Jindřichovým Hradcem, kam se dá dojít po červené turistické značce.

Pokud budete vyrážet na výlety do okolí můžete využít známou Jindřichohradeckou úzkokolejku, s rozchodem kolejí pouhých 760 mm. Trať vás provede rozmanitou krajinou přírodního parku Česká Kanada. Do vlaku vám rádi naloží i kola a můžete si tak vaši cestu Českou Kanadou podle vaší chuti nakombinovat.

Město Jindřichův Hradec se rok, co rok stává dějištěm mnoha akcí všeho druhu.

První jarní akce, která na vás v Jindřichově Hradci čeká je Masopustní průvod městem, v neděli 3. března. V dubnu, 20. se v rámci Velikonoční veselice vydejte na průvod městem s řehtačkami a Kraslicovníkem, vyzkoušejte si malování perníčků, barvení kraslic či pletení pomlázek při cimbálové muzice. V měsíci květnu – 18. bude oficiálně zahájena turistická sezóna ve městě při tradiční akci Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál.

Těšíme se na Vás v Jindřichově Hradci a České Kanadě!

Informační středisko Jindřichův Hradec www.infocentrum.jh.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here