Žatec v proměnách času – nová expozice v radniční věži

0
648

Procházka žateckou historií, během níž návštěvníka provází tlukot hodin, pomyslného srdce města a končí vyhlídkou na současný Žatec z radniční věže.

Zábavu, poučení i závěrečný pohled na královské město nabídne radniční věž díky nové expozici Žatec v proměnách času. Základem výstavy je časová osa, která prochází celou věží a ukazuje, jak se město proměňovalo během staletí.

Výstava v radniční věži je rozdělena do sedmi částí. Nechybí v ní základní historická data, představuje zajímavé osobnosti, které v Žatci žily, ale i ty, které sem zavítaly, jako třeba krále a císaře, popraveného primátora Hošťálka nebo písaře Jana, a také další události a zajímavosti. Výstava se věnuje radničním hodinám, válečným událostem, a shrnuje vše, co stálo nebo mělo stát na místě dnešní chmelničky – kde býval, kostel, strážnice a mohla tam být i budova divadla.

Autorem expozice je akademický architekt Miloslav Čejka, který vytvořil i oblíbenou výstavu Lovci mamutů v pražském Národním muzeu.

Návštěvníci se mohou projít zajímavou výstavou od jara, pokud to samozřejmě aktuální epidemiologická opatření dovolí.

Expozice bude místem, které by měli turisté i místní navštívit jako první. Po této prohlídce a rozhlédnutí se z věže se můžou rozhodnout, kam se v Žatci vypraví.

Turistické informační centrum
nám. Svobody 149
438 01 Žatec
Tel.: +420 415 736 156
E-mail: infocentrum@mesto-zatec.cz
Facebook: Infocentrum Žatec
www.infozatec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here