Hlinsko a prázdniny

0
1191

Teplé sluneční dny máme jistě všichni spojené s vodou. Už od dětství nás láká ten příjemný pocit, když se můžeme zajít vykoupat. A to jak na koupaliště nebo do přírody. Pak si lehnout na deku a s nanukem v ruce si prostě užívat prázdnin. Ani ve městě Hlinsku tomu už teď nebude jinak, a to díky novému koupacímu biotopu.

Ten vznikl předěláním a přestavěním staré, již zchátralé plovárny. Biotop je rozdělen na dvě části. V jedné se můžeme vykoupat, zaplavat si a v té druhé se nachází laguna s rostlinami, které čistí vodu. Tato čistící část není přístupná, ale pohled na ni nás zavede v myšlenkách do přírody a je tak krásným designovým prvkem koupaliště. Nově vzniklý bazén má hloubku téměř 3 metry. Kolem bazénu a nádrže jsou pláže a velká travnatá plocha. Na své si přijdou hlavně děti, protože zde je i dětské hřiště a další atrakce.
Nejvíce se jim bude určitě líbit brouzdat se v potoce, kterým protéká voda z laguny do bazénu a spojuje tím tyto dvě části biotopu. Součástí každého koupaliště je i parkoviště, převlékárny a samozřejmě stánky s občerstvením, kde si koupíme toho nanuka, sedneme
si na deku a můžeme snít, relaxovat a prostě si užívat parných letních dnů plných sluníčka.
Pokud naleznete více času, tak Hlinsko nabízí i další vyžití. Když se zaměříme na děti, tak se jim jistě bude líbit naše Pohádková stezka, která vede k Ratajským rybníkům. Cestou se zastavte v Turistickém informačním centru v růžové chaloupce na Betlémě, kde vám poskytnou více informací. Určitě si řekněte i o kód ke hře s TV Déčko, které je Hlinsko součástí.
Rovněž vám doporučíme návštěvu 62. Výtvarného Hlinecka, které je letos zaměřené více na děti a na pohádkové náměty v českém umění.
Během léta zde proběhnou i dva čtené večery na půdě galerie. To zajisté využijete při
nepřízni počasí. Pokud si budete chtít udělat s dětmi i výlet do okolí, je tu pro vás náš nový
propagační materiál s názvem Výlety s dětmi, kde naleznete 14 výletů.
Mezi tipy nechybí návštěva malého hrádku, podíváte se za zvířátky, projedete se vláčkem nebo si můžete vyhrabat z písku pravěkého dinosaura.
Popřejeme vám příjemně strávené chvíle v našem městě a okolí a spoustu zajímavých zážitků.

http://www.hlinsko.cz/mesto/cestovni-ruch-turistika-pamatky/tipy-na-vylety

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here