BAVORSKÁ ŠUMAVA

0
1876

Nedotčená příroda, která se může vyvíjet podle svých vlastních zákonů, to je příroda v národním Parku Bavorský les.

Věrni mottu „nechat přírodu být přírodou“, zvířata a rostliny se mohou svobodně rozvíjet v současné době na 68 procentech z celkové plochy. První národní Park Německa, který fascinuje svojí velikostí 24.250 hektarů, což odpovídá zhruba polovině Prahy, přivítá každoročně 1,3 milionu návštěvníků. A spolu se sousedním národním parkem Šumava představuje oblast největší souvislou lesní plochu ve Střední Evropě. V národním parku Bavorský les je pro návštěvníky připraveno asi 350 kilometrů značených turistických stezek a dobře značených 210 km cyklistických tras. Aby citlivý ekosystém s mnoha vzácnými živočichy a rostlinami nebyl narušen znamená, že pěší turisté i cyklisté, musí zůstat na značených stezkách. Pro návštěvníky jsou také zřízena 2 informační centra, velké prostory pro pozorování zvířat, lesní hřiště nebo horské chaty. Objevovat je v národním parku tedy stále co!

Vydejte se na výlet do zvířecího parku v údolí Ludwigsthal (národní park centrum Falkenstein). Abychom lépe porozuměli přírodě, v centru Falkenstein s fantastickým výhledem prosklenou stěnou, může být příroda zkoumána aktivně. Ať už je to mystická cesta milosti, kterou simulují korunové špičky 300 let starého buku, nebo fascinující 3D-divoká příroda, zajímavé filmy o přírodě. Zejména ti nejmenší návštěvníci si přijdou plně na své. Mohou zde spatřit rysa, divoké koně, vlky, a voly, stejně jako kamenné jeskyně, kde se můžete podívat až do prehistorické doby.

Národní park– centrum Lusen
V národním parku je domovem více než 7000 zvířat. V rozsáhlém areálu národního parku můžete ale plaché zvířecí obyvatele potkat jen zřídka, a proto zde vzniklo zvířecí centrum, kde se můžete pohodlně se zvířecími obyvateli seznámit. Na 40 druhů malých divokých koček, tetřev hlušec, ryby, vydra nebo pyšný sob jsou tady doma. Tady můžete začít svůj výlet beze všeho spěchu, po bezbariérové cestě. Návštěvníci mohou prozkoumat i například dům Hanse Eisenmanna i s jeho interiérem. Veškerá nabídka v českém jazyce je návštěvníkům k dispozici.

www.nationalpark-bayerischer-wald.de

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here