LÖTZ – SKLO ZE ŠUMAVY NAJDETE V PAVILONU SKLA

0
1383

V šumavském údolí poblíž Kašperských Hor pracovala do poloviny 20. století sklárna, která patřila k naprosté světové špičce.

Zdejší skla ve stylu secese a moderny vynikala kvalitou designu a dokonalým technickým provedením. Na trzích se starožitnostmi je tím nejvyhledávanějším. Díky rakouskému sběrateli, který svoji sbírku dlouhodobě do Klatov zapůjčil, mají od roku 2014 obyvatelé i návštěvníci Klatov možnost zhlédnout v Pavilonu skla jednu z největších a nejcennějších evropských sbírek skla Lötz. Více než 800 kusů šumavského skla vás uchvátí svou krásou.

Pavilon skla
Výstavní pavilon, ve kterém je sbírka umístěna – v zahradě u Muzea Dr. Karla Hostaše byl postaven pro výstavy klatovských karafiátů. V 80. letech byl pavilon rekonstruován, ale sloužil jen jako depozitář muzea. V roce 2012 se podařilo Městu Klatovy získat pavilon zpět a začít s jeho revitalizací. Na jaře 2013 vypsalo město Klatovy architektonickou soutěž na úpravu pavilonu a v ní zvítězil projekt studia Ateliér 25, projekt zaujal jednoduchou nápaditostí řešení i koncepcí prostoru jako zóny klidu a světla.

Otevírací doba
červen–září: denně 10.00–17.00
říjen–květen: denně 11.00–16.30
Zavřeno: 24.-26. prosince, 1. ledna
Předem ohlášené skupiny mají možnost po dohodě prohlídky i mimo uvedenou otevírací dobu.

www.klatovy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here