NUDA NA LIPNĚ? VYLOUČENÁ VĚC

0
1468

NA LIPNĚ SE NIKDO NEMŮŽE NUDIT, VAŠE NADŠENÉ DĚTI TOHO BUDOU DOKLADEM.

Abychom mohli v redakci sami posoudit, jak fungují služby na Lipně, vydali jsme se na průzkum inkognito, jako běžní návštěvníci Lipenského areálu.

Počasí se nám velice vydařilo, viditelnost nádherná, nic nám nebránilo pustit se na objevnou výpravu. Náš výlet jsme začali návštěvou Českého Krumlova, jen půl hodinky vzdáleného od Lipenské přehrady. Přijeli jsme kolem 8 hodiny, parkoviště zatím téměř zela prázdnotou a turisté se teprve začali pohybovat po městě, takže jsme si procházku mohli krásně užít a nikde se netlačit. Dali jsme si výbornou kávičku se zmrzlinovým pohárem, prošli zajímavé obchůdky a nakonec jsme zavítali do Klášterů Krumlov, kde jsme si prohlédli jednotlivé řemeslné dílničky, kde si můžete vyzkoušet výrobu kovářskou, kožedělnou, keramickou i upečete třeba výborný koláč. Neplatíte tady běžnými penězi, ale na pokladně dostanete groše, (1 v hodnotě 10 korun) a za výrobky či služby jimi řemeslníkům zaplatíte. Neodolali jsme a na nádvoří udělali nějaký košt koláčů a zelných placek. Byla to dobrota. Vyzvedli jsme auto (mimochodem, parkovišť je tady i hodně soukromých, kde můžete zaparkovat za 100/ den), naše další zastávka bylo městečko Frymburk.

Ve Frymburku panoval čilý ruch, v restauracích pod pergolami bylo téměř plno, z městečka můžete také 3x denně vyrazit na plavbu po Lipně. My jsme bohužel dorazili pozdě, parníček už mizel v dáli. Dali jsme si oběd v hotelu Maxant a vyrazili jsme na Stezku v korunách stromů. Velké parkoviště před lanovkou bylo téměř plné, ale místo se přece našlo. Pak už jen zakoupit vstupenku na lanovku a stezku a jsme připraveni na nový zážitek. Lanovka jede pěkně pomalu a občas i zastaví, to když vystupují rodiče s menšími dětmi, popř. kočárek a tak máte dostatek času se rozhlížet po krásné krajině kolem. Na horním konci jsme vystoupili hned u občerstvení, které bylo také obležené a už jsme se hrnuli vzhůru. Stoupali jsme od korun menších stromů až do 30 m výšky, kde jsou už stromy 100 let staré, výhledy na všechny světové strany s pohledem na jezero nás odměnily za cestu vzhůru. Na cestu zpět můžete využít skluzavku – tubus, kde dostanete „kouzelný kobereček“, trochu si zaječíte a už jste v pořádku dole. Skluzavka se ale platí zvlášť, pokud si ale zakoupíte místní Lipno kartu, máte skluzavku již v ceně. Trochu času jsme ještě strávili u koloběžek, tento nápad nám přišel velmi atraktivní, ale zájem byl velký a tak jsme si jízdu nakonec nechali jako zajímavý tip pro příští výlet. Kromě Stezky na Lipně ale najdete množství dalších atrakcí, takže nakonec budete mít co dělat, abyste je s dětmi všechny vyzkoušeli. Tady vám některé představujeme, vše je poblíž hlavní cesty nebo lanovky, takže se nebojte, že byste měli problém je využít. A kromě těchto atrakcí samozřejmě můžete využívat množství turistických stezek i cyklostezek, koupat se a opalovat se na místních písečných plážích, sbírat borůvky a houby v místních lesích. Prostě pohádková dovolená se vším všudy, jen počítejte, že vás bude něco stát.

LANOVÝ PARK NA LIPNĚ
Lanový park s nádherným výhledem na Lipno nabízí přes 500m dobrodružství. Je pro Vás přichystáno několik druhů lanových cest vhodných pro dospělé, děti, ale i skupiny, k dispozici jsou instruktoři, kteří vám rádi poradí, jak na to. Především zakončovací sjezd „FLY kladkou“ nad hladinou rybníka je opravdovým zážitkem.

KRÁLOVSTVÍ LESA
V šumavských lesích vyrostl zcela nový rodinný areál Království lesa. V těsné blízkosti Stezky korunami stromů vzniklo další úžasné centrum dětské a rodinné zábavy v překrásné šumavské krajině. V Království lesa na vás čekají originální lanovky, provazové sestavy, stromová městečka, prolézačky, houpačky, půvabné domečky pro děti, hrady, kolotoče, pískoviště nebo skluzavky.

BOBOVÁNÍ NA LIPNĚ
Bobovat tu lze za každého počasí. 100 m od centrálního parkoviště a už je vidíte: dvě bobové dráhy – horskou a korytovou, vzájemně propleteny. Jediné místo v ČR, kde najdete obě dráhy pohromadě! Na zbrusu nové horské bobové dráze si užijete jízdu tak trochu z ptačí perspektivy, zlatým hřebem jsou 2 zatáčky s téměř 360 stupni. Nová dráha je díky bezpečnostním pásům a automatickým brzdám vhodnější pro rodiny s dětmi. Původní kilometrovou korytovou bobovou dráhu ocení spíše sportovnější jezdci. Rychlost si v obou případech řídíte sami pomocí brzdy. Děti od 3 let jezdí s rodiči, od 8 let mohou samy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here