Advent v srdci Kolína

0
593
Foto: Míra Lachec

Využijte adventních dní k návštěvě královského města Kolína. Při procházce tajemným Bartolomějským návrším na vás dýchne slavná minulost a poetická nálada historického Kolína. Dřevěný vyřezávaný betlém vykouzlí tu pravou vánoční atmosféru. Sváteční náladu navodí také řada adventních akcí, které město připravilo.

Tradiční rozsvícení vánočního stromu a zapálení první adventní svíčky proběhne na Karlově náměstí první adventní neděli 27. listopadu. Každou další neděli pak bude slavnostně rozsvícena další svíčka, připraven je vždy bohatý doprovodný program.

Betlém; foto: Hana Morová

Vánoční trhy budou na Karlově náměstí od 13. do 22. prosince, každý den od 9.00 do 18.00 hodin. Přijďte ochutnat tradiční dobroty a potěšit sebe nebo blízké nákupem vánočních výrobků.

Celoročně vás zveme k návštěvě areálu rozprostírajícího se kolem chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně a k procházce kolem hlavní městské hradby, po místech, kde býval dříve hřbitov nebo kudy chodil Jakub Krčín do školy. Kdo má chuť být chvíli stranou od ruchu centra města, neměl by areál Bartolomějského návrší vynechat. Od první adventní neděle navíc čeká na všechny návštěvníky překvapení v podobě instalace dřevěného vyřezávaného betléma od uměleckého řezbáře Jiřího Halouzky z Jiříkova u Rýmařova.

Regionální muzeum v Kolíně připravilo řadu zajímavých výstav včetně tradiční expozice Vánoce v měšťanském domě, které najdete v Červinkovském domě a také u chrámu sv. Bartoloměje.

Ale i jiné kolínské památky jsou v zimní sezoně připraveny na své návštěvníky, např. rozhledna Vodárna nabízí z nejvyššího patra výhled na značnou část Polabí a při dobré viditelnosti lze dohlédnout až na zasněžené vrcholky Krkonoš.

Přijeďte se přesvědčit, že město Kolín má i v době adventu co nabídnout.

Více tipů na vánoční akce i tipy na výlety najdete na:

www.kolinzije.cz
www.kutnohorskokolinsko.cz

 

Městské informační centrum Kolín
Na Hradbách 157, 280 02, Kolín I
Tel.: +420 321 712 021, +420 774 138 197
E-mail: mic@mukolin.cz
www.facebook.com/infocentrumkolin
www.kolinzije.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here