NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA V ČESKÉ LÍPĚ

0
962

Navštivte v letošním roce Českou Lípu. Poznávejte, fotografujte a vyhrajte.

Město Česká Lípa, Regionální turistické informační centrum vyhlašuje fotografickou soutěž na téma „Česká Lípa a okolí od jara do zimy“, které se může zúčastnit každý – občan města i turista – bez rozdílu věku. Více informací na http://turistika. mucl.cz/fotograficka-soutez/d-1195

Inspiraci pro své soutěžní fotografie můžete nalézt například při prvním ročníku Odemykání Pekla. V zahrádkách se sejdou turisté, milovníci jarní přírody, rodiny s dětmi a na vyznačené trase dlouhé čtyři kilometry budou plnit zábavné a poučné úkoly na téma probouzející se jarní přírody vzácné krajiny Pekla, účastníci se tak dozví informace o Pekle samotném, o jarní květeně, přírodě nebo historii Pekla. Cíl trasy bude pod zámkem v Zahrádkách, kde bude připraveno občerstvení a doprovodný program.

Údolí Pekla můžete poznat také pomocí mobilní aplikace. Město Česká Lípa spustilo geolokační hru Mlynářská odysea pro malé i velké turisty. Hráči v ní zábavnou formou, s pomocí chytrých telefonů, poznají národní přírodní památku Peklo, ale i město Česká Lípa. Hra se hraje v chytrých telefonech se systémy iOS nebo Android, které umožňují lokalizaci. Podle místa, kde se hráč nachází, hra komunikuje a uděluje úkoly, měří čas, nahrává i spouští video, zobrazuje fotografie, zvládá rozšířenou realitu, a ještě mnoho dalšího. Podstatou hry je unikátní příběh, jehož součástí se stávají samotní hráči, a poznávání je tak pro ně mnohem zábavnější a přináší mnoho zážitků. Pro instalaci hry postačí do prohlížeče v chytrém telefonu otevřít adresu: qr.geofun.cz/407. Telefon sám nabídne instalaci bezplatné aplikace Geofun a následně stažení hry.

Regionální turistické informační centrum
náměstí T. g. M. 2, 470 36 Česká lípa
Tel.: +420 487 881 105, 487 881 106
E-mail: rtic@mucl.cz
http://turistika.mucl.cz/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here