JARNÍ MĚLNÍK ZVE NA JAZZ A VÍNO

0
1066

Pro Mělník rozhodně neplatí že březen – za kamna vlezem. Po dlouhé zimě je nejlepší se rozehřát a rozhýbat aktivně, pořádným jarním výletem, připomenutím lidových tradic, jimiž vstupovali do světlejší části roku naši předkové, anebo třeba za zvuku muziky.

S odcházející zimou se město rozloučí Mělnickým masopustem 3. 3. a Vynášením Morany na Smrtnou neděli 7. 4. Pak už bude vše připraveno na Velikonoční jarmark v centru města, který potěší návštěvníky všemi pestrými barvami velikonočních dekorací, kraslic a jarních květin 13. 4.

Dravou jarní energií budou nabité i naléhavé tóny jazzových rytmů v rámci tematického cyklu pořadů Nalaďte se na jazz v Masarykově kulturním domě. Oslovovat budou návštěvníky prostřednictvím dokumentárního filmu, divadla, výstavy fotografií a samozřejmě koncertů českých i zahraničních interpretů od počátku března až do konce dubna. Cyklus zahájí 6. 3. swingový večer Eleny Sonenshine & Jocose Jazz. 13. 3. doprovodí vernisáž výstavy vítězných snímků mezinárodní soutěže Jazz World Photo 2018 koncert Jazz Elements. Diváci se dál mohou těšit na koncerty The Chilkats, Terezy Krippnerové & The Masters a Prague Rhythm Kings, hudební revue Orchestru Ježkovy stopy Proč nemohu spát aneb Příběh Osvobozeného divadla a filmy Studená válka, Get On Up – Příběh Jamese Browna a Pára nad řekou, který celý cyklus 30. 4. zakončí.

Tradiční Vinná noc, ochutnávka vín mělnického regionu s místními vinaři, představí 27. 4. zejména mladá vína slibného ročníku 2018, ale i starší ročníky vín, leckdy opravdové poklady mistrů vinařského řemesla. Nabídka jednotlivých producentů bude soustředěna v dřevěných stáncích po obvodu historického náměstí Míru, zámecké vinařství Jiřího Lobkowicze své návštěvníky uvítá na nádvoří i ve sklepeních Zámku Mělník.

Mělnické kulturní centrum, o.p.s. – Mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here