S DĚTMI HURÁ DO TURNOVA!

0
1158

Letos se můžete těšit již pošestnácté na akci Český ráj dětem, která tradičně zahajuje turistickou sezónu v Českém ráji. Bude se konat v sobotu 27. 4. 2019 a jak již název napovídá, je určena především rodinám s dětmi.

Akce vychází z úspěšné celoroční turistické hry „Za pověstmi Českého ráje“. V letošním putování zavítáte do Hruboskalského skalního města a na hrad Valdštejn. Děti i dospělí si vyzkouší své znalosti Českého ráje, setkají se s postavami z českorajských pověstí a za úspěšné splnění všech úkolů obdrží malou odměnu. Start bude 150 m od žst. Turnov-město (směr Valdštejn) a cíl ve Sportovně rekreačním areálu Maškova zahrada v Turnově. Zde čeká na všechny bohatý kulturní program a zajímavé atrakce pro děti. V cíli se také bude losovat o hodnotné ceny partnerů. Celý den vyvrcholí příjezdem krále Granáta s královnou a družinou a symbolickým předáním vlády nad pohádkovou krajinou. Bližší informace najdete na webových stránkách infocentra.

Na okraji Hruboskalského skalního města leží již zmíněný hrad Valdštejn – rodový hrad pánů z Valdštejna a zároveň jeden z nejstarších hradů Českého ráje. I v letošním roce se Valdštejn stane dějištěm mnoha zajímavých akcí, těšit se můžete na dětmi oblíbené prohlídky s loupeživým rytířem či princeznou. Zveme vás také na mimořádně úspěšné noční prohlídky. Novinkou a velkým tématem letošní sezóny bude i připomínka kulatého výročí husitské revoluce, která výrazně ovlivnila historii hradu. Podrobný program a pozvánky najdete na webových stránkách hradu.

Regionální turistické informační centrum Turnov
náměstí Českého ráje 26, 511 01 Turnov
Tel.: +420 484 803 041-2
E-mail: info@turnov.cz
www.infocentrum-turnov.cz

Hrad Valdštejn
Kadeřavec 18, 511 22 Turnov
Tel.: +420 739 014 104, +420 733 565 254
E-mail: info@hrad-valdstejn.cz
www.hrad-valdstejn.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here