Novoměstská radnice má svůj bohatý jarní program

0
992

Ze zimního spánku se probudí věž Novoměstské radnice a od prvního jarního dne si budete moci opět užít vyhlídku z jejího ochozu a stálou expozici o historii Nového Města či výstavu ve věžní galerii.

Od 26. 2. do 14. 3. se koná v Galerii ve věži výstava Studentský design 2019 a po otevření věže výstava Photocontest (22. – 31. 3.). Od 4. 4. do 3. 5. zde proběhne výstava obrazů Ivan Bukovský (starší) VE VĚŽI. Galerii v přízemí radnice hostí od 6. do 24. března společná výstava otce a dcery Konjunkce – Lucie Voráčková ∧ Jaroslav Václavík a od 2. do 28. dubna 14. ročník otevřené dětské umělecké charitativní přehlídky na téma „Není listopad jako Listopad“ s názvem To je hlína. Ti, kdo obdivují nožířské umění, budou moci navštívit 28. 4. oblíbenou prodejní jarní Pražskou výstavu nožů PVN 2019. Pokud jste ještě neprožili nezapomenutelnou hodinu v naprosté tmě s nevidomým průvodcem, přihlašte se na Neviditelnou výstavu. Milovníci hudby si užijí v historickém Velkém sále radnice bohatý program. 6. 3. zde vystoupí George Cables & Victor Lewis Quartet (Spojené státy), 8. 3. francouzská zpěvačka Camille Bertault & Fady Farah Duo (Francie/Libanon), 20. 3. se koná koncert Indi Stivín & František Uhlíř – Kontrabas bez hranic a 21. 3. Janáčkovo trio & američtí skladatelé. 27. 3. si poslechnete Viléma Veverku a jeho Ultimate W Band. 14. března a 18. dubna pokračuje hudební cyklus Stylové večery 2019 se smyčcovým orchestrem Harmonia Praga.

11.3. proběhnou dvě komentované prohlídky radnice s poutavým výkladem vhodným i pro děti. Novinkou jsou prohlídky při západu slunce (20. 3., 17. 4.). Je však potřeba si na ně s větším předstihem předem zarezervovat písemně místo.

Ve dnech 15. – 16. 3. se zde bude konat již 9. ročník jarního festivalu jógy, tance a hudby Prague Spirit Festival 2019 a od 30. do 31. 3. doprovodný program rodinného festivalu pro zvídavé děti a hravé rodiče Struny dětem. Od 11. do 14. dubna se radnice změní k nepoznání během čtyřdenního jarního 43. veletrhu starožitností Antique.

23.března historické prostory této národní kulturní památky znovu naplní vůně kuchyní z různých koutů světa během Festivalu delikátních chutí. Nechte se zlákat oblíbenými cizokrajnými pochoutkami nebo vyzkoušejte dosud nepoznané pokrmy. Tento oblíbený festival je ideální zastávkou při sobotních procházkách jarní Prahou a vstup na něj je zdarma.

Celý program, kontakty a foto na:
www.nrpraha.cz
www.facebook.com/NRpraha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here