TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, PRVNÍ KROK NA VAŠICH CESTÁCH

0
1019

Pohlednice roku 2019

Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR) byla partnerem již 22. ročníku soutěže „O nejhezčí turistickou pohlednici České republiky 2019“. Vítězná pohlednice jednoobrázková se jmenuje „Tisíciletý Oldřichův dub – Peruc“, autorem fotografie je Ladislav Renner. Mezi víceobrázkovými zvítězila pohlednice „Dvůr Králové nad Labem“ od Jana Frýzla.

A.T.I.C. ČR vzdělává pracovníky infocenter

Uplynulý rok 2019 byl již třináctým v pořadí, kdy asociace zajistila svým členům vzdělávací aktivity. Během roku proběhlo ve 12 krajích 16 vzdělávacích seminářů, jichž se zúčastnilo 351 pracovníků TIC. Novými lákavými tématy seminářů byly např. Copywriting pro infocentra, kurz improvizace, nebo kritické myšlení.

Jarní členské fórum se uskuteční v Luhačovicích

Ve dnech 4.–5. dubna 2019 se v Luhačovicích uskuteční první letošní společné jednání pracovníků informačních center z řad členů A.T.I.C. ČR, kterých je 334.

TURIST PROPAG 2018

A.T.I.C. ČR v roli spolupořadatele podpoří již 4. ročník soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů (tiskovin) TURISTPROPAG, organizovanou Pruhem Polabí s.r.o. Soutěž „O turistickou informaci roku 2019“ se uskuteční při veletrhu cestovního ruchu Regiony ČR 2019 v Lysé nad Labem ve dnech 11.–13. 4. 2019. Až do 15. března je možné zasílat přihlášky do jednotlivých kategorií, od např. trhacích map, turistických průvodců, PR materiálů až po katalogy cestovních kanceláří a agentur. Samostatnou částí soutěže bude opět „Zpravodaj roku 2019“ věnovaný městským a obecním periodikům.

Turistické informační centrum od A do Z

A.T.I.C. ČR vydala na konci roku 2018 pro provozní potřebu pracovníků TIC brožuru s názvem „Turistické informační centrum od A do Z“, obsahuje kompletní informace o provozování informačního centra. V brožuře jsou popsány jak standardy poskytování služeb TIC v ČR, tak i zdroje informací a práce s nimi, prostory TIC a jejich vybavení, navigace k infocentru nebo financování provozu infocentra. Autorem textu je Mgr. Jan Matouš, provozovatel sekretariátu A.T.I.C. ČR.

www.aticcr.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here