ROZHOVOR s pracovníkem turistického informačního centra

0
1033

Rádi bychom představili našim čtenářům a cestovatelům pracovníka z vašeho centra, který erudovaně podává informace v informačním centru Rýmařov.

Koho za vaše TIC navrhujete?

Dobrý den, jmenuji se Jitka Šašinková a pocházím z Horního Města u Rýmařova, nyní již čtyři roky bydlím v Rýmařově. V Infocentru pracuji od roku 2010.

Představte čtenářům magazínu TIM vaši práci v informačním centru.

Náplní práce je především poskytování turistických informací, ale také spoustu služeb pro veřejnost jako např. půjčování jízdních kol a elektrokol v letní sezóně, zjišťování autobusových a vlakových spojení, rezervace sportovních hřišť, předprodej vstupenek na kulturní, společenské a sportovní akce, prodej vstupenek Ticket Art, Olomouc Region Card, kino, Městské divadlo, správa webových a facebookových stránek, prodej a vystavování průkazů Odis, kopírování, tisk, kroužková vazba a lamino, provozování veřejného internetu, prezentace na veletrzích cestovního ruchu, příprava propagačních materiálů, prodej suvenýrů a dárkového sortimentu a další.

Zažila jste nějakou kuriózní situaci ve své práci?

Jednou ráno za mnou přišla mladá vietnamská maminka, že její chlapec omylem nastoupil do dálkového autobusu na Ostravu, místo do Rýmařova. Měl teprve 6 let a neuměl dobře česky, stejně jako maminka. Navíc neměl telefon a ona také ne. Zjistila jsem tedy podle času odjezdu autobusu číslo autobusu, následně společnost a zavolala ohledně tel. čísla na pana řidiče, který měl tento autobus řídit. Paní z Arrivy se s ním pak spojila, pan řidič prohlédl autobus a dítě našel. Naštěstí chlapec během jízdy nikde nevystoupil. Následně jsme se domluvili, jak chlapce dopravit zpět rodičům do Rýmařova. Vše dopadlo naštěstí dobře.

Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé, ale stojí za návštěvu?

Mým oblíbeným místem je dnes již zaniklá obec Ferdinandov, která se nachází přibližně 5 až 6 km od Rýmařova. Je to klidné místo s nádhernou okolní krajinou, skalami a pěkným výhledem do okolí. Do dnešní doby se tam zachovaly už jen dva domy z původních 11 a kaplička. Tyto domy jsou již několik let vybydlené, přesto mají stále svá místa. Říkám tomu místu Bohem zapomenuté, leč krásné. Můžete si sem udělat pěkný výšlap i pěknou projížďku na kole.

Jaký je váš oblíbený regionální produkt, který doporučujete?

Džemy od firmy Supremus spol. s.r.o. a Jesenický med.

Jak by zněla pozvánka do vašeho města, regionu, informačního centra?

Zveme vás do krásné krajiny regionu Rýmařovska, kde můžete navštívit spoustu kulturních i přírodních zajímavostí a poznat místní regionální produkty jesenických hor.

Děkuji za rozhovor. –red–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here