Rádi bychom vám představili pracovníka Turistického informačního centra v Kralupech.

0
715

Prosím, představte se nám, odkud pocházíte a jak dlouho pracujete v informačním centru?

Jmenuji se Jitka Kulhavá, pocházím z Kralup nad Vltavou a celý život zde žiji. V Infocentru pracuji od jeho otevření v lednu 2008 ve staré budově MěÚ u Cukrovaru, od roku 2013 v nové budově radnice na Palackého náměstí.

Vzpomenete si na nějaké kuriózní dotazy návštěvníků infocentra?

Těch bylo za mého působení v Infocentru opravdu hodně. Jen namátkou: „Prší u Vás?“ „Kdy je nejlepší světlo na focení sochy Švejka?“ Nebo požadavek paní, abychom natřeli lampy reflexní barvou, protože do lampy narazila a rozbila si brýle, popřípadě žádost o vytisknutí ordinačních hodin všech lékařů ve městě.

Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé z bedekrů, ale přesto stojí za návštěvu?

Moc hezká je například studánka v Rusavkách, která je schovaná v lese nedaleko hradiště Minice, které bylo osídleno už v 5. stol. př. n. l., rybníky v Zeměchách nebo procházky po obou březích řeky Vltavy.

Jaký je Váš oblíbený regionální produkt, který osobně doporučujete?

V nedalekém Kozomíně se nachází včelařství a určitě mohu doporučit všechny jejich výrobky od několika druhů medu, medovou kosmetiku, nápoje, sladkosti i svíčky.

A abychom nechodili daleko, v blízké obci Dol byl v roce 1919 založen Výzkumný ústav včelařský, kde se vyrábí vyhlášená Dolská medovina.

V Kralupech si také můžete koupit místní víno přímo ve Vinařství Za Stavením nebo dát výborný zákusek v cukrárně U Draka.

Děkuji za rozhovor
REDRad

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here