Na Mělníku to žije!

0
608

Mělnické kulturní léto nabídne zábavu pro celou rodinu.

Začátek letních radovánek odstartuje akcí Moře u Mělníka, festivalem jídla, hudby a divadla na mělnické náplavce od 5. do 10. 7. Zakotví zde loď Tajemství bratří Formanů, která přiveze divadelní představení Deadtown, pantomimu v podání Radima Vizváry, loutky i tvůrčí dílny.

Ožije i centrum města, na náměstí Míru přivezou 2. 8. V.O.S.A Theatre & Sunriders představení plné akrobacie i tanečních kroků kolem obřího cirkusového kola. 10. 8. tu zahraje rocková stálice Mňága a Žďorp, 15. 8. nadchne návštěvníky Běžkařská odysea dua Bratři v tricku.

V sadech u Masarykova kulturního domu doprovodí 1. 8. otevření programu Mekuc v létě nespí Velký dechový orchestr, večer bude patřit Janu Řepkovi & Bájsykl Bandu. 3. 8. zde vystoupí mělnická legenda Petr Baťa a velká parta.

Originální místní kapela Offbeat Orchestra doplní posluchačům energii koncertem 7. 8. Novocirkusové představení Tajemství oblaků umělecké sklupiny AirGym Art Company uchvátí prvky pozemní i závěsné akrobacie, pohybového divadla i klaunerie 9. 8. Mělnický smíšený sbor Chrapot zapěje 14. 8. Hudba na pomezí jazzu a world music zazní 17. 8. v podání pražské kapely Troiss. Velký dechový orchestr odehraje letní koncert 20. 8. Shakespearovu komedii o lásce a bláznivých proměnách Sen noci svatojánské Městského divadla Kladno uvidí diváci 23. 8.

Zpěvačka Majka Maříková a pianista Jiří Knotte s kapelou si připravili známé swingové, filmové i šansonové skladby na 24. 8. V sadech se budou konat i lekce Hatha jógy či poslech audioknih. Pro děti je v průběhu srpna v sadech u MKD připravena řada programů – oblíbené letní workshopy, loutkové pohádky, 11. 8. odpoledne zde děti rozřádí skupina Pískomil se vrací. Na své si přijdou i příznivci výstav.

V galerii Ve Věži vystřídá sametovou čerň tisků Jana Híska Věž mezzotint 14. 7. výstava barvami hrající tvorby výtvarníka, animátora a herního designéra Jaromíra Plachého Paňďuláci, piňďuláci a Plachý. 1. 8. bude v MKD zahájena výstava Trojhlas aneb loutková animace třikrát jinak, která představí animované filmy Darii Kashcheevy, Marie Urbánkové a Martina Pertlíčka.

Letní kino v Jungmannových sadech nabídne řadu atraktivních filmových snímků. Tradiční 10. Bitva Rytířů Mělnických přinese středověk do Hořínského parku 6. 8. Skvělá mělnická vína ochutnají návštěvníci 13. 8. v centru města během Mělnického koštu.

A odkud si pořídíte nejkrásnější selfie se soutokem Labe a Vltavy, anebo se slavným mělnickým zámkem nad vinicí? Přeci z paluby výletní lodi Fidelio, která po celé léto brázdí vody pod Mělníkem.

Mělnické kulturní centrum – Mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here