Dačice od adventu po masopust

0
700

Dačicko se obléklo do podzimních barev a pomalu se připravuje na příchod zimy. Utichl letní ruch a všichni se těší na období adventu a zimních radovánek. Pojďte se s námi na chvíli zastavit, odpočinout si a nasát sváteční atmosféru.

Adventní čas v Dačicích začne v neděli 28. listopadu Zvonkovým průvodem a rozsvícením vánočního stromu. Centrum města se promění v bohatě vyzdobený prostor s vánoční atmosférou, kterou umocní vyřezávaný betlém v životní velikosti, který pro Dačice zhotovil Jaroslav Pecháček, mistr světa v rychlořezbě.

Náměstí provoní punč a svařené víno, které bude od listopadu do ledna nabízet Vánoční chaloupka. Máme pro vás připravenou řadu akcí neodmyslitelně spjatých s tímto obdobím – přijede Mikuláš i čerti, budou se zpívat koledy, po dva večery před Štědrým dnem se můžeme těšit na živý betlém v podání DS Tyl Dačice a prvního ledna na tom samém místě zvesela a společně přivítáme rok 2022. Dříve než masopustní obchůzka městem symbolicky zakončí zimní radovánky, čekají nás plesy, koncerty, divadelní představení a samozřejmě i pohádky pro děti, které pro malé i velké diváky připravil Kulturní dům Beseda.

A co Dačice a zimní sporty? Sice u nás nemáme lyžařské vleky, ale když napadne sníh, najdete v okolí města a po celé České Kanadě kvalitní udržované běžecké stopy. Přímo ve městě bylo minulý rok vybudované moderní venkovní kluziště s nezbytným zázemím a kdo neholduje běžkám ani bruslím, určitě si najde z naší nabídky tu správnou vycházkovou trasu, která ho provede klidnou zimní krajinou.

Infocentrum Dačice
Palackého nám. 1/I, 380 13 Dačice
Tel.: +420 384 401 265
E-mail: info@dacice.cz
www.dacice.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here