Festival betlémů zahájí advent v Jindřichově Hradci

0
511

Předvánoční festival betlémů se bude v Jindřichově Hradci konat v tradičním čase o prvním adventním víkendu 27. až 28. listopadu. V muzejních prostorách minoritského kláštera ve Štítného ulici budou k vidění různé betlemářské techniky, a návštěvníci budou moci pozorovat řezbáře vyřezávající dřevěné betlémské figurky při práci.

Nakoupit vánoční dekorace a výrobky klientů chráněných dílen bude možné na malém adventním trhu v barokní kapli kláštera. Pro děti, které přijdou s rodiči budou opět připraveny tradiční dílničky nebo také nová napínavá hra o hledání ztracené kozy. Během akce bude přístupný anamorfní portrét Tomáše Krýzy – tvůrce Krýzových jesliček – od Patrika Proška, který je umístěn již na stálo v sakristii kostela sv. Jana Křtitele. Výjimečně bude v tomto čase otevřena i městská vyhlídková věž.

Tradiční Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na jindřichohradeckém náměstí Míru se v letošním roce odehraje v sobotu 27. 11. 2021 za doprovodu Antikvartetu Dušana Vančury.

O druhém adventním víkendu, 4. a 5. prosince zveme k návštěvě tradičních Adventních dnů na zámku a vánočních trhů ve městě.

1. ledna 2022 přivítá Jindřichův Hradec nový rok při slavnostním ohňostroji.

Po celou dobu adventu si nenechte ujít prohlídku unikátního mechanického betlému – Krýzovy jesličky.

Podrobnější informace o adventních akcích na:

Infocentrum Jindřichův Hradec
E-mail: kultura.jh.cz
www.infocentrum.jh.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here