Turistické informační centrum – první krok na vašich cestách

0
803

Potřebujete solidní mapu, pohled, tip na další výlet? Navštivte informační centra, v létě mají otevřeno v týdnu, v sobotu i neděli. Turistická informační centra (TIC) pro vás mají aktualizované a ověřené kontaktní údaje, provozní doby, vstupné i novinky památkových objektů, muzeí a dalších turistických atraktivit, koupališť atp. Výhodou TIC je, že se nachází v centru města, většinou na náměstí.

V informačních centrech můžete očekávat nejširší výběr pohlednic, množství suvenýrů a upomínkových předmětů. Získáte zde mapu příslušné oblasti, můžete zabrouzdat na internet, zjistit si vlakové a autobusové spojení, ověřit si předpověď počasí a přímo získat tipy na výlety, které budou alternativou k vašemu plánu, jak strávit svoji dovolenou
v místě vašeho pobytu. Z více než 450 certifikovaných infocenter má absolutní většina TIC otevřeno v sobotu a ¾ TIC i v neděli.

Zachraň trosečníky! Léto s Déčkem

Do letní prázdninové hry s Českou televizí, jejímž cílem je podpořit výlety a cestování dětí po České republice, se letos zapojuje 81 turistických informačních center napříč celou ČR.

Už se ví, že prázdninová plavba parníku Titán ztroskotala a celá posádka kamarádů z Déčka uvízla na tajuplném ostrově. Pryč se však dostanou jen ti, jejichž odvážná srdce zažehnou dávno vyhaslou sopku… Postavičky z Déčka budou potřebovat pomoc dětí, aby se mohly vrátit domů.

Do soutěže jsou zapojeny hrady, zámky, muzea a další turisticky atraktivní místa. Úkolem dětí je o prázdninách alespoň na 3 taková vybraná místa jet a získat zde hesla, které zadají na webové stránce www.zachrantrosecniky.cz

Anketa: „Oblíbené informační centrum roku 2020“

Anketa popularity turistických informačních center již odstartovala a potrvá do 31. srpna 2020.

V anketě je zapojeno více než 450 certifikovaných turistických informačních center. Hlasování probíhá na webu partnera soutěže www.kampocesku.cz, vstoupit do soutěže lze také přes web asociace www.aticcr.cz.

Hlas můžete poslat v každém ze 14 krajů ČR jednomu z certifikovaných turistických informačních center, tedy takovému, které máte v oblibě, které vám pomohlo, příjemně překvapilo na cestách atp. Pro eliminaci vícečetného hlasování je při hlasování jako identifikátor použit e-mail hlasujícího.

V soutěži bude rovněž vylosováno 14 hlasujících, kteří budou odměněni pěknou cenou zajištěnou členy rady ATIC z jednotlivých krajů. Vítězná informační centra v každém z krajů budou slavnostně vyhlášena a oceněna.

www.aticcr.cz,
www.facebook.com/aticcr

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here